Mobil Konkasör Tesisi

Mobil Konkasör Tesisleri

pro-serisi-mobil-konkasor-tesisi-teknik-detaylar

Mobil Konkasör Nedir ?

Mobil konkasör, taş ve maden ocakların çıkartılan büyük kaya gibi malzemelerin, kırılarak farklı fonksiyonlar haline getiren ( kum, çakıl, mıcır v.b ) tesis sistemlerin tümüne denir. Bu tesisler daha önceki makalelerimizde de belirttiğimiz gibi sabit ve mobil konkasör olmak üzere iki kısımdan oluşur. Sabit ve mobil konkasör olmak üzeredir bu konkasör tesisleri içerisin de mobil konkasörler daha avantajlı ve kullanım kolaylığı taşımaktadır.
Sabit konkasör tesisleri son zamanlar da pek aktif olarak kullanılmamakla birlikte daha çok seyyar konkasör tesisleri yer almaktadır. Çünkü, mobil konkasörlerin istenilen yerde kurulumunun yapılması ve buna istinaden maliyet oranlarının daha düşük olması sebebi ile tercih sebebi olmaktadır. Mobil konkasör tesisleri çıkarılacak olan ürünün çeşitliliğine göre farklı özellikte ve yapıda olabilmektedir. Bu tip konkasör tesisleri ise, 90lık, 100lük, 120lik, 150lik diye sıralanmaktadır. Bu özellikleri belirleyen şeyler ise çıkacak olan taşın veya hammaddenin ne olduğuna bağlı olduğu ve müşterilerin nasıl verim almak istedikleridir.

Mobil Konkasör Avantajları

  • Çok işlevli primer darbeli kırıcısı ile değişik ürün boyutlarını yüksek kapasiteli olarak kırabilirsiniz.
  • Tüm tesis tek şase üzerinde kurulu olduğu için en hızlı üretim hattı avantajına sahiptir.
  • Nakliyesi , montajı ve de montajı kısa sürelerde yapılabilmektedir.
  • Mobil Darbeli Konkasör serisi komple hidrolik üniteye sahiptir.
  • Hidrolik ünite , tesis kurmak, tesis sökmek ve sistemdeki ekipmanların bakımı için oldukça işlevli bir özelliktir.
  • Kapalı Devre Mobil Darbeli Konkasör tek operatör tarafından kullanılabilir, beslemesi kamyon ,loder veya ekskavatör ile yapılabilir.

Mobil Konkasör Fiyatları

Konkasör fiyatları aslında stabil bir fiyatlandırmaya tabi olmayıp, kurulacak tesislerin opsiyonel özelliklerine ve çıkacak ürünün özelliklerine göre değişmektedir. Ortalama 300.000 gibi rakamlardan başlayan fiyatlar 1.000.000 gibi rakamlara kadar yükselmektedir.

Mobil Konkasör Satılık Ve Kiralık

Aslında bir çok müşterimiz kiralık mobil konkasör için bizlerle irtibata girmekte ama biz üstüne basa basa kiralık mobil konkasör almaktansa satılık sıfır seyyar konkasör almalarını tercih ediyoruz. Çünkü bir tesisi sizlere kiralanmadan önce belki de onlarca firma tarafından kullanıldı ve verimli çalışma hacmi daraldı. Bu sebeple istediğiniz ürünü elde etmekte daha çok efor sarf etmeli ve daha çok çalıştırmalısınız bu da maliyeti oldukça artırmaktadır. Bu yüzden satılık mobil konkasör almak sizin için daha avantajlı bir seçim olabilir. Belki de tek kullanımlık lazım olacak olabilir lakin, siz işlemlerinizi bitirdikten sonra bu tesislerin satışını gerçekleştirmek isteseniz yine zararda olmazsınız.

Neden Fabo Makina Mobil Konkasör Tesisleri

Fabo Makina, 2003 yılından bu yana hem mobil konkasör hem de beton santrali konusunda sektör de lider konumda olup, ürettiği makinalar ile müşteri beğenilerini kazanarak bugün Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine hizmet vermektedir. Hizmetlerimizde ki odak noktamız müşteri memnuniyeti olup, bu seviyede sizlerin yaptığınız işler de daha verimli bir şekilde üretim yapmanız için tüm tesislerimizi ve kırıcı sistemlerimizin kalite oranını maksimize edip, maliyetlerini de minimize ederek sizlere hem kaliteyi hem de ucuzluğu bir arada sunuyoruz.

Cezayir,Güney Afrika, Irak ve daha bir çok ülkede ki yaptığımız tesisler ve kırıcılar bizlerin en önemli referansları arasındadır. Kurmuş olduğumuz mobil konkasör ve diğer tesisler için firmamızdan bilgi alabilir, referanslarımız ile ilgili bilgileri karşılıklı konuşarak sizlere yaptığımız çalışmaları anlatmak isteriz.

Mobil Konkasör Tesisi
5 (100%) 7 votes