Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Konkasör Tesisi

 

Konkasör tesisi, kelime anlamı olarak maden ocaklarında çıkan büyük çaplı taşları kırarak, kum, çakıl ve mıcır gibi hallere getiren tesislerin tümüne verilen addır. Konkasör tesisleri inşaat, yol yapımı, bina yapımı gibi birçok alanda kullanılan halk dilinde ise daha çok taş kırma eleme makinaları olarak bilinmektedir.

Konkasör tesisi imalatı Türkiye de özellikle 2000’li yıllardan sonra gelişmeye başlamış ve yeni teknoloji ile birlikte bu tesisler sabit olmaktan çıkıp mobil versiyonları da üretilmeye başlamıştır. Konkasör tesisleri özellikleri açısından ve kullanım alanlarına göre farklı model ve isimler almaktadır. Kullanım alanlarına göre mobil konkasör tesisi ve sabit konkasör olmak üzere2’ye ayrılan tesislerin kullanım amacı ise;
Sabit Konkasör : Bu tip konkasörler daha çok kurulduğu yerde işleme alınan ve taşınabilir özelliği olmayan makinalardır.
Mobil Konkasör : Bu konkasörler ise isminde de anlaşılacağı gibi seyyar olup, istenilen bölge de hizmet verilen makinalardır. Bu makinalar özellikle son dönemler de daha çok tercih edilmektedir. Çünkü mobil konkasörlerin sabitlere göre avantajları yüksektir. En başlıca özelliği ise yürüte bilinir  özelliği ile istenilen zaman da istenilen bölgeye taşınarak hizmet vermesi, maliyet oranın düşük olması ve masrafların minimize etmesi açısından müşterilerin başlıca tercih seyyar konkasör tesisleridir.

Konkasör tesisleri işlevselliğine göre 60lık, 90lık, 110luk ve 140 lık konkasör diye ayrışmaktadır. Bu rakamlar konkasör makinalarının gücünü simgelemektedir. Kırılacak taşın ve çıkacak ürüne göre dizayn edilen bu modeller, fiyat olarak da çok büyük farklar göstermemektedir.

Konkasör Seçimin de Neden Fabo Makina ?

Fabo Makina, 2003 yılında hem beton santrali hem de konkasör tesisi imalatı ile sektöre gimiş ve 14 yıllık sektör deneyimi ile bir çok yeniliğe imza atmıştır. Yenilikçi ve gelişime açık olan fişrmamız yeni nesil konkasör imalatı ile müşteri  odaklı tesisler kurup, bu tesisler sayesinde hem kaliteyi üst seviyede tutuyor hem de maliyet oranlarını minimize ediyoruz. Firmamız tarafından üretilen tüm konkasör tesisleri, Fabo Makina garantisinde olup yüksek avantajı ile sizlere bir çok alternatif sunmaktadır. Fabo Makina’yı tercih etmeniz için en önemli sebeplerden birisi de belirttiğimiz gibi bizlerin satış bazlı bir yapıya sahip olmaktan ziyade müşteri memnuniyeti odaklı çalışmamızdır. Bu vesile ile 14 yılda yaptığımız ortalama 1000’ne yakın tesisten hiçbir şekilde en ufak bile şikayet almadık ve müşterilerimizden olumsuz bir cümle duymadık. Ürettiğimiz her türlü kırıcı da yeniliğe ve gelişime açık yapımız sayesinde ürünlerimizi en üst teknolojik donanımla üretip sizlere o şekilde sunuyoruz.

Konkasör Tesisi Fiyatları

Bir çok müşterinin farklı arama motorlarında yaptıkları sorguya dayanarak bu başlığı da açmadan geçmeyelim dedik. Konkasör tesisi fiyatları internette net fiyatı bulabileceğiniz bir şey değildir. Çünkü konkasör makinaları kırılacak taşın cinsine, çıkacak ürünün cinsine ve makinaya eklenecek opsiyonel özelliklere göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden tatmin edici bir fiyat almak için 7/24 bizleri telefon numaralarımızdan arayarak bilgi alabilirsiniz.

Satış Öncesi Ve Satış Sonrası Destek
Malumunuz bir çok firma satış öncesi ürünlerini satabilmek için her türlü güler yüzü ve ikramı sunmaktan çekinmez, ama istenilen hedefe ulaşıldığında ise müşteri ile kurulan tesisi baş başa bırakmakta satış sonrası destekte çok büyük sıkıntılar çıkarmaktadırlar. Bu yüzden Fabo Makina, hiçbir şekilde tek taraflı hizmet vermeyip, hem satış öncesi hem de satış sonrası desteklerini her müşterisine sorunsuz olarak vermektedir. Buy husustan dolayı da bir çok müşterimizin memnuniyeti ile karşılaştık.

Etrafımıza baktığımızda birçok yapıda ya da yolda taşların kullanıldığını görmekteyiz. Bu taşlar bina ve yollarda kullanımı için uygun boyutta olduğu görünmektedir. Bu taşların bu boyutta gelmesi bir sürecin ürünüdür. Doğada taşlar ya da kayalar genellikle büyük parçalar halinde bulunur ve kullanım için uygun değildir. Bu taş ve kayaların parçalanarak kullanım haline getirilmesi gerekmektedir. Konkasör, bu taş ve kayaları parçalayarak kullanım için uygun hale getiren makinelere verilen isimdir. Bu tesisler tek bir makine olabildiği gibi genelde taş kırma işini yapan makinelerin bütününe verilen addır. Çeşitli büyüklüklerde olabilen bu tesisler, kırılacak taşın cinsine göre ve taş kırma kapasitesine göre sınıflandırılmaktadır. 60’lıktan başlayıp 140’lığa kadar konkasörler vardır. örneğin 60’lık bu tesisler kırılacak taşın cinsine göre 70 ile 80 ton arasında taş kırabilirken, 140’lık konkasörlerde bu rakam yine taşın cinsine göre 600 tonlara kadar çıkabilmektedir.

Konkasör Ürünleri ve Özellikleri

Taş kırma konusunda uzman olan bu makineler topluluğunu piyasa birçok firma satmaktadır. Konkasör fiyatı birçok durumdan etkilenebilmektedir. Satın alınacak bir konkasörde olmasını istediğiniz özellikler bu tesislerin fiyatı ile doğrudan etkilidir. En basitinden örnek vermek gerekirse 60’lık bir tesis ile 140’lık bir tesisin fiyatının aynı olmasını elbette kimse beklememektedir. Bunun gibi istediğiniz özelliğe göre bu tesislerin fiyatları şekillenmektedir. Sert bir kaya kırmak için zor arazi şartlarına sahip bir yere yüksek kapasite ile çalışacak bir tesis kurmak istediğinizde bu tesislerin fiyatları, daha uygun şartlara kurulacak ve daha düşük kapasite ile çalışacak tesise göre doğal olarak daha pahalı olacaktır. Burada fiyat tamamen sizin beklentilerinizle ilgilidir. İstediğiniz çalışma şartlarına göre konkasörlerin fiyatları değişkenlik göstermektedir. Zaten bakıldığında sınıflandırılması da o şekildedir. Kapasitenin dışında içerisinde bulundurmuş olduğu makinelerde fiyatı etkilemektedir.

Konkasör Ürünleri ve Fiyatları Değiştiren Sebepler

Fiyatlar açısından bir başka husus daha vardır. Konkasör fiyatları, yapımında kullanılacak maddeyle doğrudan ilgilidir. Kullanılan madde kaliteli ve uzun ömürlü olduğunda bu tesislerin fiyatları da buna göre şekillenecektir. Kaliteli malzemeden yapılmasına gerek yok şeklinde bir düşünceye sahip olup, bu düşüncenin doğrultusunda bir tesis kurmak istediğinizde de bu tesislerin fiyatı bu duruma göre daha uygun olacaktır. Piyasada konkasörlerin ticaretini yapan birçok firma bulunmaktadır. Bu tesislerin fiyatları satışı yapan firmayla da ilgilidir. Satış sonrasında verilecek destek durumu önemlidir. Örnek vermek gerekirse iki firmanın da aynı maddeden üretilen konkasörlerin ticaretini yaptığını düşünelim. Birinci firma satış sonunda destek vermemekte olsun. Yani bakım ve yedek parça durumu ile ilgilenmiyor. İkinci firma ise bakım ve yedek parça desteği sağlıyorsa bu durum ister istemez fiyatı etkileyecektir ki normal bir durumdur. İşletmeler için bakım ve yedek parça desteği çok önemlidir. Ve genellikle bu desteği sağlayan firmalardan tesisler alınmaktadır.

Son Olarak ;
Konkasör tesisi imalatında yaptığımız her türlü çalışmanın arkasında olup, siz değerli müşterilerimize en iyi hizmeti vermeye devam ederken, sizleri de müşterimiz olarak veya firmamızı ziyaret etmek isteyen misafir olarak çayımızı içmeye ve sohbetimize dahil etmeyi isteriz. Aklınız da zerre soru kalmaması açısından istediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek fabrikamızı ziyaret edip, ürünlerimiz hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Konkasör Tesisi
4.8 (96.47%) 17 votes

Yorumlar

 1. Gerekli bilgiler sağladığın için teşekkür ederim.

  1. İlginiz için biz teşekkür ederiz.

 2. Fabo Makine ile çalışmanızı tavsiye ederim işini severek yapan ender firmalardan.

  1. Hayri Bey, değerli yorumunuz için sizlere teşekkür ederiz.

 3. Merhaba kolay gelsin. Konkasör tesisi fiyatları hakkında bilgi almak için sizlere mail attım. Dönüş yaparsanız seviniriz.

  1. Mustafa Bey, elimizde bulunan 60lık, 90lık, 125lik ve 140lık konkasör tesisleri için fiyat teklifimizi bize iletmiş olduğunuz maile yolladık efendim.

 4. Hayırlı günler firmamıza çeneli kırıcı ve 90lık konkasör tesisi lazım. Fiyat teklifinizi atma imkanınız olabilir mi ? Maili yorum kısmına bıraktım.

  1. Sevil hanım, istediğiniz fiyat teklifi mail adresinize yollanmıştır. İyi günler dileriz.

 5. Fabo Makina ailesine sonsuz teşekkür ederiz. Teslim aldığımız 140 lık konkasör tesisi 1 yıldır tek bir sorun bile çıkarmadı. Gözü kapalı bu firmaya güvenebilirsiniz.

  1. Nail Bey, ilgi ve alakanız bizi çok memnun etti. Çok teşekkür ederiz.

 6. Selam, belediyemize bir adet konkasör tesisleri lazım, bizlere fiyatı ve diğer ayrıntıları dönerseniz seviniriz. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

  1. Suzan Hanım, ilgili ürünler ile ilgili bilgi ve fiyat teklifi atılmıştır efendim. Aklınıza takılan veya sormak istediklerinizi mail üzerinden veyahutta telefonlarımızdan ulaşarak sorabilirsiniz.

 7. Sizlere paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim

 8. Konkasör tesisi konusunda Fabo Makinaya sonuna kadar güveniyoruz. Firmamızın kurulduğu günden bu yana çalıştığımız bir firmadır. Neredeyse tüm konkasör tesisi çeşitlerini kendilerinden tahsis ettik ve şu zamana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadık. Ve gerçekten tüm makinalardan da istediğimiz verimi rahatlıkla aldık. Hem konkasör kurulumun da hem de çalışmasında her türlü konu da her zaman yanımız da olan Fabo Makina’ya sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  1. Öncelikle değerli yorumunuz için sonsuz teşekkür ederiz. Firmamız olarak sizlere en kaliteli hizmeti vermek bizim boynumuzun borcudur.

 9. Gerek mobil konkasör gerekse sabit konkasörler konusunda iş uzmanlığına ve ticaret ahlakına güvendiğimiz bir firmadır Fabo Makina, biz 2000 yılından bu yana inşaat sektöründe iş yapan bir firmayız. Bu yüzden devamlı satılık veya kiralık konkasör ihtiyaçlarımız bulunmaktadır. Son 5 yıldır ise Fabo makina ile konkasör tesisleri, kırma eleme tesisi gibi bir çok konu da alışverişimiz olmuştur. Ve şu ana denk hiç bir pürüz ve sıkıntı yaşatmadı. Konkasör fiyatları olarak da piyasanın en iyi fiyatları diyebilirim. Hem kalite hem de uygun fiyat bulmak oldukça güç olan bu sektör de bu sektörün emektarı olan Fabo makinanın bu denli bir hizmet vermesi muhteşem bir şey. İlgi ve alakalarından ötürü kendilerine sonsuz teşekkür ederiz.

  1. Serhat Bey, değerli yorumunuz için sizlere çok teşekkür ederiz. İlgi ve alakanız bizleri onure etti.

 10. Fabo Makina Şehrimiz Bursa,da bile ismini duyurmuş bir büyük kuruluştur çalışmalarınız,da başarılar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir