Kırma Eleme Tesisi

Kırma Eleme Tesisleri

Kırma eleme tesisleri, farklı büyüklükteki taş ve kaya parçalarını kırıcılar yardımı ile kırarak ufak parçalar haline getiren tesislerdir. Konkasör tesisi olarak da bilinen kırma ve eleme tesislerinde kırılması güç taş ve kaya parçaları bile kolaylıkla kırılarak kullanıma kazandırılmaktadır. Taş kırma ve eleme tesislerinde yoğun olarak kullanılan taşlar genelde kalker, granit ve kireç taşı gibi taşlardır.

Bu tür taşlar kırma ve eleme tesislerinde kırma işleminden geçirilip istenilen boyutlara getirilmektedir. İstenilen boyutlarda elde edilen malzemeler eleme ve yıkama işleminden geçirilerek kullanıma hazır hale getirilir. Kırma ve eleme tesislerinde arzu edilen kalitede malzeme üretimi gerçekleştirebilmek için en önemli aşama kırma aşamasıdır. Kırma işleminin, istenilen şekilde yapılması sonucu arzu edilen malzemelere büyük oranda ulaşılır. Kırma işleminin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, kırılacak olan taşlara uygun kırıcılar kullanılmalıdır. Her taşın kırılma kolaylığı aynı olmadığından dolayı, firmamız tüm taşların kırımı için gerekli olan kırıcıların imalatını yaparak sektörün hizmetine sunmuştur. Bu kırıcılar yardımıyla, kırılması en güç taşlar bile kırılarak istenilen malzemeler elde edilebilmektedir.

Taş Kırma Eleme Tesisi

Firmamız, taş kırma ve eleme tesislerine ayrı bir boyut kazandırarak, tüm işlemlerin tek bir tesis altında yapılabilmesine olanak tanımıştır. Firmamızın, üretimini yaptığı kırma ve eleme tesislerinde kırma, eleme, yıkama ve depolama işlemleri için ayrı tesislere ihtiyaç duyulmamakta ve tüm işlemler aynı tesisin bünyesinde yapılabilmektedir.

Bu işlemlerin tek bir tesis altında yapılabilmesi, firmalara üretim maliyeti konusunda ciddi katkı sağlamıştır. Bazı firmalar istisna olarak sadece kırma veya eleme gibi faaliyetlerde hizmet verebilmektedir. Bu firmalar için ihtiyaç duyduğu tesisin imalatı ve kurulumunu da yine firmamız tarafından yapılabilmektedir. Firmamız, taş kırma ve eleme tesislerini farklı özelliklerde ve kapasitelerde üretmektedir. Taş kırma ve eleme tesisleri sabit ve mobil olarak üretilmektedir.

Kırma ve eleme tesislerinde en çok tercih edilen tesis tipi olan sabit kırma eleme tesisleri, adından da anlaşılacağı üzere belirli bir iş alanına sabitlenerek kullanılan tesis tipidir. Bu tesisler, uzun vadeli çalışmalar için uygundur. Çalışma sahasına sabitlendiğinden, kısa süreli çalışmalarda kullanılmamalıdır. Sabit kırma eleme tesisleri, uzun vadeli çalışmalarda firmaların üretim sürecinde etkin ve verimli bir performans ortaya koymasını sağlar ve karlılığa ciddi katkı sağlar.

Sabit kırma eleme tesisi alacak olan müşterilerin, çalışma yapacakları alanda gerekli inceleme ve araştırmaları yapmaları ve çalışma sürelerini doğru olarak saptamaları çok önemlidir. Firmalar, uzun süre çalışacakları alanı belirledikten sonra sabit tesisler satın alarak çalışmalarına başlamalıdır. Sabit kırma eleme tesisi alacak firmaların ikinci dikkat edeceği kural ise kapasitesidir. Hedefledikleri üretim kapasitesinde malzeme işleyebilen tesisler satın alınmalıdır. Gerçekleştirilecek olan üretim miktarının altında performans gösteren tesisler almamaya önem gösterilmelidir.

Kırma eleme tesislerinde sabit konkasörlerin ardından sıkça tercih edilen mobil kırma eleme tesisleri, sabit konkasör tesislerinin yaptığı işlemleri yapabilen ama kısa süreli çalışmalar için uygun olan tesis tipidir. Mobil kırma eleme tesisleri, kısa süreli çalışmalarda tercih edilmelidir. Sabit konkasör tesislerinin çalışma sahalarına sabitlenmesi ve taşıma kolaylığı olmaması sonucu mobil tesisler üretilmiştir. Mobil kırma eleme tesisleri, kısa süreli çalışmaların tamamlanmasının ardından farklı sahalara tek bir tır araca yüklenerek taşınabilmektedir.

Taşınma maliyetinin düşük olmasının yanı sıra nakil işleminin ardından kurulum işlemleri de aynı gün içerisinde yapılabilmektedir. Bu özellikleriyle, firmalara maliyet ve zaman tasarrufunda önemli katkı sağlamaktadır. Mobil kırma eleme tesislerinin bakım ve parça değişimi gibi işlemleri de kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu tesisler, kısa süreli faaliyet gösterdiğinden dolayı seyyar kırma tesisi ismini de almıştır.

Firmamız, sabit ve mobil kırma eleme tesisleri imalatını farklı üretim kapasitelerinde gerçekleştirerek sektörün hizmetine sunmaktadır. Firmamız, tüm üretimlerinde Avrupa Birliği Standartlarına göre hareket etmektedir. Bu özelliğiyle, sadece ülkemizde değil, birçok ülkeye de üretimlerini ihracat yaparak ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır. Firmamızın üretimleri olan kırma eleme tesislerinin en önemli özelliği uzun ömürlü olmasıdır.

Düşük Maliyetler

Yıllarca sorunsuz olarak işlerinizde kullanacağınız tesislerimiz, tüm zorlu hava koşulları ve çalışma sahası koşullarına rağmen çalışmaların aksamasına engel olmaktadır.  Firmamızın garanti kapsamında satışa sunduğu tesislerimiz,  ihtiyaç duyulabilecek bakım, onarım ve parça değişimi gibi durumlarda firmamız güvencesi altındandır. Ekonomik ödeme koşulları altında satışa sunulan satılık kırma eleme tesisi fiyatları hakkında bilgi almak için firmamızı ziyaret edebilir ya da telefonla irtibat kurabilirsiniz.

Kırma Eleme Tesisi
5 (100%) 2 votes