Türkiye'den Tüm Dünya Bölgelerine Konkasör Tesisi İmalatı Yapıyoruz 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Türkiye’den Tüm Dünya Bölgelerine Konkasör Tesisi İmalatı Yapıyoruz

Türkiye’den Tüm Dünya Bölgelerine Konkasör Tesisi İmalatı Yapıyoruz

Konkasör Tesisi Nedir ?

Büyük kayaçları kırdıktan sonra kum, mıcır, çakıl, kum ve hatta toz haline çeviren makine ve techizatlar bütününe Konkasör Tesisi adı verilmektedir. Titreşimli elekler sayesinde ve ayrıca kullanılan kübikser / tersiyer kırıcı kullanılması nihai ürünün elde edilmesini sağlar. Besleyici bunker, konveyör bant, titreşimli elek ve primer (birincil) kırıcıdan oluşmaktadır. İhtiyaca göre “upgrade” edilerek ilave kırıcılar ve diğer bazı ekipmanlar opsiyonel olarak takılabilmektedir. Saatte 600 ton kapasiteye kadar çıkabilen konkasörler üretilebilmektedir.

Konkasör Tesisi Nerede kullanılır ?

Kullanım alanı olarak taş ocakları, inşaat ve madencilik sektörü başta gelmektedir. Örneğin taş ocaklarında elde edilen farklı ebatlar ve sertliğe sahip malzemeleri bazı işlemlere tabi tutarak inşaat ve yol yapımı gibi sektörlerde ihtiyaç duyulan ürünü ortaya çıkaran tesislerdir. Yani asfalt malzemesi, beton malzemesi, alçı fabrikaları, seramik sanayinde kullanılır. Ayrıca çeşitli minerallerden cevher elde etmek, mineral kırmak, termik santraller için, organize sanayi bölgeleri, bina yıkımları ve inşaat hafriyatlarının kırılması, doğalgaz boru hatları çalışmaları, karayollarında asfalt yarma işlemleri, metro ve hızlı tren projeleri, kömür kırma gibi pek çok farklı alanda kullanılır.

Konkasör Tesisi Çeşitleri nedir?

Sabit ve mobil olmak üzere iki kısma ayrılmaktadır. Ayrıca motor gücüne göre çeşitli kapasitelerde Konkasör Tesisi üretimi de yapılmaktadır.

Sabit konkasör tesisleri “adı üstünde” sabit bir çalışma alanında faaliyet gösteren, uzun süre gerektiren işlerde geniş çalışma sahası bulunan büyük projelerde kullanılır. Uzun vadede yüksek performans ve verimlilik sağlar. İşletme karlılığını artırır.

Mobil konkasör tesisleri ise belirli bir çalışma şantiyesi yoksa, kısa kısa aralıklarla farklı çalışma sahalarında faaliyet gösteriliyorsa, çalışma sahası dar ve/veya engebeli ise tercih edilmesi zorunlu bir tesistir. Diğer adları seyyar, hareketli ve taşınabilir konkasör olup, kurulumu, montajı oldukça basittir. Normal bir sabit konkasör sistemi 5-6 TIR gerektirirken, mobil konkasör tek bir TIR ile sevkiyat sağlanabildiğinden nakliye maliyetleri açısından da işletmecisine avantaj sağlar. Ayrıca sahip olduğu “hidrolik” yapısı nedeniyle bakım, onarım ve değişim konusunda çalışanlara daha rahat bir ortamda vazifesini ifa etme şansı tanır.

Türkiye’den Tüm Dünya Bölgelerine Konkasör Tesisi İmalatı Yapıyoruz
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir