Blog Details

Titreşimli Elek

Titreşimli Elek

Taş kırma ve eleme tesislerinde tüm işlemler birbiriyle uyumlu bir şekilde gerçekleştirildiğinde yüksek kalitede üretimler sağlanır. Tek bir tesis altında kırma faaliyetlerinin, eleme ve yıkama işlemlerinin ve depolama işlerinin yapıldığı tesislerde, kırma faaliyeti sonucundaki eleme işlemlerinde kaliteli elek sistemleri kullanılmalıdır. Farklı büyüklükteki taşları ve malzemeleri istenilen boyutlara getirilmesi için kırma işlemlerinden geçiren tesiste, kırılan malzemeler eleklerden geçerek, yıkamaya geçilir. Eleme işlemleri titreşimli elek ismini alan iş makinelerinde sağlanmaktadır. Titreşimli elekler, elde edilen malzemeleri boyutlarına göre sıralayan ve paketleyen 2-3 ve 4 katlı üretim yapabilen iş makinesidir. Klasik titreşimli eleklerden ayrı olarak, firmalar ihtiyaçları doğrultusunda özel elek sistemleri de üretici firmalara yaptırabilmektedir.
Kırma ve eleme tesislerinin en önemli iş makinelerinden olan elekler, tek şase üzerinde kurulmaktadır. Gövde, titreşim mekanizmaları, motor ve yaylı süspansiyondan oluşan titreşimli elek, kırma işlemlerinden elde edilen malzemeleri başarılı şekilde eleyerek, kullanım için hazır hale gelmesi için önemli bir görev üstlenir. Titreşimli elek, işlem anında doğabilecek sorunlara karşı, sorunların çözülebileceği şekilde bir üretim alt yapısına sahiptir. Farklı bir çalışma sahasına taşınma işlemleri içinde, nakliye konusunda bir rahatlık oluşturmaktadır. Taşınması ve kurulum işlemleri kolaydır.

Titreşimli Elek Sistemleri

Titreşimli elekler saatte ortalama olarak 350 ile 400 ton arasında malzeme eleyebilme kapasitesine sahiptir. Firmaların kırma işlemlerindeki kapasitene bağlı olarak ihtiyaç duyduğu farklı kapasitelerde eleme sistemlerine ihtiyaçları olabilir. Firmamız, sadece tek tip eleme üretimi yapmamakta, firmaların ihtiyaçlarına bağlı olarak özel titreşim elek imalatı yapmaktadır. Beraber çalıştığı firmaların, işlerinde maksimum fayda ve sonuç alabilmeleri adına işleri için gerekli sistemler tespit edilerek üretim aşamasında gerekli imalat çalışmaları yapılmaktır. Firmamız, kırma ve eleme tesislerindeki tüm elemanları yüksek kalitede üretmektedir. Üretimlerinde Avrupa Birliği standartlarını esas alan firmamız, üretimini gerçekleştirdiği titreşimli elekleri yurtdışına da ihraç etmektedir.
Kırma ve eleme tesislerinde, en önemli iki işlem kırma ve eleme işlemidir. Kırma işlemlerinde istenilen boyutta ve kalitede malzemenin elde edilmesi için kırma işlemlerinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi gerekir. Birçok kırıcı kullanılarak sonuç alındıktan sonra, eleme işlemlerine geçilir. Eleme işlemlerinde malzemelerin kaliteli bir şekilde ve fire vermeden geçişi önemlidir. Kaliteli bir eleme sürecinden sonraki aşamalar kolaylıkla yapılabildiğinden, kırma ve eleme sistemleri daima yüksek kalitede olmalıdır. Piyasadaki dayanıksız, kalitesiz ve verimsiz çalışan kırma ve eleme tesisi elemanlarından satın alarak iş faaliyetlerinde hayal kırıklığına uğramak için sektörde söz sahibi firmalardan gerekli iş makinelerinin alınması çok önemlidir.
Firmamız ülkemizde sektördeki en büyük firma olarak göze çarpmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarıyla sektöre önemli katkılar sağlayan firmamız, imalat aşamasında kalite, dayanıklılık ve yüksek performans ilkelerine bağlı olarak hareket etmektedir. Tüm üretimlerimiz, firmamız tarafından garantili olarak müşterilere sunulmaktadır. En ekonomik ödeme koşulları ve fiyatlarla sektöre hizmet sağlayan firmamızdan fiyat, teklif ve öneri almadan iş makineleri almayınız. Firmamızı arayarak ya da ziyaret ederek iletişim sağlayabilirsiniz.

Titreşimli Elek
Rate this post

leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir