Satılık Kum Eleme Yıkama Tesisi Hem Kalite Hem Uygun Fiyat 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Satılık Kum Eleme Yıkama Tesisi Hem Kalite Hem Uygun Fiyat

Ülke ekonomisinin en önemli dinamiklerinden olan olan inşaat sektörünün temel ihtiyaçlarından olan kum, Kum Eleme Yıkama Tesisi kurulmak suretiyle elde edilir.

Kumun gevşek dokulu bir yapısı bulunmaktadır. Yapı malzemesi olarak kullanılır. Kuvars taneleri olan kayaç atıkları, mika ve benzeri minerallerin karışımından oluşur. Bununla birlikte kalker menşeli kayaçların kırılarak sınıflandırılmasıyla oluşturulan yapay kumlar sön dönemde yaygın kullanım alanına sahiptir.

İnşaat firmaları kum ihtiyacını dere yataklarından, kaya kırımıyla veya denizden alarak karşılamaktadır. Kum yıkayıcı makinalarda belli işlemlerden geçirilmek, konvektörlerle depolanmak suretiyle kumdaki kir miktarı azaltılmaya çalışılır. Birbirinden farklı yıkama metotları vardır. Bunlardan “mikserli yıkama” işleminde, kuma yapışık vaziyetteki çözülmesi zor kirlerin yabancı maddelerden ayrılması hedeflenir.

Kum yıkamak için önemli unsurlardan biri helezon veya kovalı yıkayıcılarda kullanılan elektir. Özel vibrasyonları (titreşimleri) nedeniyle kum sudan süzülerek tutulması gereken bölgeye taşınır. Kuru bir vaziyette kirli malzemeden ayrıştırma hedefi yakalanır.

Bu işlem esnasında eleklerdeki “kazayağı” duşlama sistemi vasıtasıyla malzemenin tümüne su teması sağlanarak yıkanması ve ayrışması sağlanmaktadır. Eleklerin her bölmesinde yıkama mekanizması bulunduğundan temizlik ve arındırma mükemelliyet arz eder. Eleklerin üzerinde yer alan vanalar da işlemi kolaylaştıran unsurlardandır.

Neden kum, çakıl sektörü?

Sektörde yer edinmek için önemli yatırımlarla iyi bir Kum Eleme Yıkama Tesisi kurmak şarttır. Bu sayede kentsel dönüşüm seferberliğine katılımla inşaat sektörü önemli kazançlara kapı açar. Gerekli donanım yanında eğitimli personel desteği de şarttır.

Öncelikle kum, çakıl, yıkama-eleme tesislerinin kurulum süreci ve işletmesi zannedildiğinin aksine çok da zor değildir. Oldukça kârlı bir yatırım olduğu bilinmektedir. Zira beton üretimi sürecinde kullanılan kuma talep çok yüksek seviyededir. Mevcut firmaların bu talebe yetişemediği ve zorlandığı da bilinmektedir. İyi bir tesis sayesinde bu ihtiyacın giderilmesi son derece önemli ve gereklidir.

Özellikle sektöre yeni girmek isteyenlerce, hangi makinaların lüzumlu olduğu ve tesisin nerede kurulmasının kâr getireceği araştırılmalıdır. Ayrıca tesis için ne kadarlık bir sermaye ile yola çıkılması gerektiği sorusu da öncelikle cevap bulması gereken durumlardır.

Satılık Kum Eleme Yıkama Tesisi Hem Kalite Hem Uygun Fiyat
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir