Satılık Kırma Eleme Tesisi 1. Sınıf Kalite de 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Satılık Kırma Eleme Tesisi 1. Sınıf Kalite de

Satılık Kırma Eleme Tesisi 1. Sınıf Kalite de

Gereksinim duyulduğu alana ve boyuta göre, çıkartılan kaya parçalarının küçültülerek tesviyelendirilmesi sonrasında yabancı cisimlerden arındırılarak saf hale getirildiği tesislere kırma eleme tesisi denilmektedir. Bu tesisler gerekli olduğu alana göre mobil veya sabit olabilmektedir. Her iki türde de aynı işlemler yapılabilmesine karşın coğrafi şartlar tercihi belirlemede etkili olmaktadır. Engebeli arazilere sabit tesis kurmak hem maliyetli hem de zor olmaktadır. Bu nedenle mobil tesisler bu alanda daha çok tercih edilmektedir. Mobil tesisler kamyonlar veya tırlar vasıtası ile taşınmakta veya kendi özelliğinde bulunan paletler sayesinde taşınmaya ihtiyaç duymadan kendiliğinden hareket etmektedir. Bu tesisin daha çok tercih edilmesinin baş sebebi, içerisinde eleme özelliğini de barındırmasından kaynaklanmaktadır. Eleme özelliği sayesinde ürün standardizasyonu sağlanmaktadır.

Tesisin ilk yaptığı işlem içerisine koyulan kaya ve maden parçalarını ilk aşamada gerekli olan boyutlara göre, içerisinde bulunan bıçaklar vasıtası ile küçültmesidir. Değişik türden bıçakları ile yapılan kırma işlemlerinde kullanılacak kırma aletinin istenilen mamul ve hammaddenin jeolojik özelliğine göre uygun olarak seçilmelidir. Kırma işleminden sonra en önemli parametre, kırılan hammaddenin elenmesi yani büyüklüklerine göre ayrılmasıdır. Büyüklük ayrımı, kulanım kolaylığı ve görüntü güzelliği açısından çok önemlidir. Ayrıştırma işlemini yapan elekler, alınacak ürünün ne seviyede olacağına bağlı olarak değişmektedir. Yukarıdan aşağı doğru en büyük elek aralığından en küçüğüne kadar sıralanmaktadır. Kırma eleme tesisi yapım işlemlerinin vazgeçilmezidir. Çünkü gerekli olan ham madde ihtiyacı buradan karşılanmaktadır. Bunun yanı sıra geçmiş dönemlerde onlarca kişinin uzun sürede yaptığı işi bu makineler daha kısa sürede ve daha az maliyetle yapmaktadırlar. İşçi sayısının azalması ve mekanikleşmesi, iş gücünden tasarruf ve verimlilikte artış olarak geri dönüş sağlamaktadır.

Eleme işlemi sayesinde, elde edilen ürünlerin tek boyutta olması, yapı kolaylığı ve görüntü güzelliği açısından olumlu etkide bulunmaktadır. Granit, kalker ve kireç taşı gibi farklı türlerdeki taşlar kırma eleme tesislerinden geçirilen başlıca taşlardır. Kırma ve eleme tesisleri ihtiyaca göre kiralanabilmekte veya satın alma seçeneği tercih edilmektedir. İhtiyaca göre gerekli değerlendirme yapıldıktan sonra bu tercih yapılmalıdır.

Satılık Kırma Eleme Tesisi 1. Sınıf Kalite de
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir