Mobil Konkasör ( Mobil Kırıcı ) Teknolojisin de Yenilikler Fabo'da 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Mobil Konkasör ( Mobil Kırıcı ) Teknolojisin de Yenilikler Fabo’da

Mobil Konkasör ( Mobil Kırıcı ) Teknolojisin de Yenilikler Fabo’da

Mobil Kırıcı Nedir ?

Konkasörler madencilik, endüstri ve inşaat sektörünün en önemli unsurlarının başında gelmektedir. Sabit ve mobil olarak ikiye ayrılmaktadır. İmalat, mühendislik, proje ve işletmecilik konusunda uzman firmalar tarafından üretilmesi gereken Mobil Konkasör sabit konkasöre kıyasla daha iyi bir alternatif olarak dikkat çekmektedir. İşletmelerin gereksinimlerine uygun imal edilirler.

Primer (birincil) darbeli kırıcısı, çok fonksiyonlu olup, farklı ürün ebatlarının yüksek kapasitede kırılarak elde edilmesini sağlar. Ayrıca bütün bir tesis tek şasede kurulur. Bu nedenle en hızlı üretim hattına sahip olmuş olur. Montajı, nakliyesi ve sökümü kısa sürede kolayca yapılabilmektedir. Hidrolik ünitesi kurulum, söküm ve sistem ekipmanları bakımı için fonksiyonellik arz etmektedir. Tek bir operatörce kullanılabilmektedir. Besleme işlemi ekskavatör, loader veya kamyon ile sağlanabilmektedir.

Mobil Kırıcı Nerede kullanılır ?

İnşaat, endüstri ve madencilikte vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Hammaddeyi parçalamaya, ufaltmaya, ihtiyaca göre toz haline getirmeye yarar.

Mobil Kırıcı Avantajları nedir ?

Özellikle engebeli ya da dar arazilerde kurulamayan sabit konkasörlerin yerine tercih edilir. Hidrolik sistemi sayesinde kendinden beklenen performansa verimli bir şekilde ulaşır. Ayrıca bakım, tamir, temizlik işlemlerini kolaylaştırır. İşgücü tasarrufu sağlar.

Sabit konkasörler maliyet olarak yüksek, zor taşınan ve yüksek zahmetli ve daha fazla işgücü gereksinimi doğuran, teknolojiye nazaran hantal bir konuma gelmiştir. Teknolojinin sektöre armağanı olan Mobil Konkasörün ise kurulum maliyeti azdır. Sadece 1 TIR ile nakliyesi mümkündür. Tek bir operatöre ihtiyaç duyar. Kısa ve uzun vadede bu konkasörleri tercih edenler avantaj sağlar. Diğer bir avantaj ise tutumluluklarıdır. Kolay montajının nedeni hidrolik ayaklarıdır. Zamandan tasarruf sağlar. Bakım maliyeti düşüktür. Turbo kırıcıları enerji tasarrufu sağlar.

Mobil hale gelmesinin sırrı, temel konkasör unsurlarını tek şase üzerinde bulundurmasıdır. Talebe göre üretim seçenekleri çeşitlendirilebilmektedir. Son teknolojii mobil konkasörlerdeki başka dikkate değer yön ise “by pass” özelliğidir. Bu sayede kırıcıya yönlendirilen ana malzeme topraktan ayrılabilmektedir. Aynı anda birden fazla işlemi sadece bir şasede yürütebilen konkasör de darbeli kırıcılar da mevcuttur. Bu da konkasör sahibi işletme sahiplerini yedek parça masrafını azaltma araçlarından biri olmaktadır.

Mobil Konkasör ( Mobil Kırıcı ) Teknolojisin de Yenilikler Fabo’da
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir