Mobil Konkasör Konusunda İşi Uzmanına Teslim Edin 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Mobil Konkasör Konusunda İşi Uzmanına Teslim Edin

Mobil Konkasör Konusunda İşi Uzmanına Teslim Edin

Mobil Konkasör Nedir?

Çeşitli yapım çalışmalarında gerekli olan çakıl ve taş elde etmek üzere “kırma ve eleme” tesislerine ihtiyaç duyulur. Konkasörler bu vazifeyi gören makinelerdir. Bahse konu işler için genelde “sabit konkasörler” kullanılmaktadır. Birkaç ünite birleştirilerek oluşturulan sabit konkasörler işgücü kaybına ve zaman israfına sebebiyet verir. Bütün ekipmanları tek bir platformda toplanan Mobil Konkasör sabit konkasörlerin tüm özelliklerini taşımakla kalmayıp pek çok özelliği sayesinde tercih sebebi olmaktadır.

Mobil Konkasör Nerede kullanılır?

Özellikle altyapı çalışmalarında hafriyattan çıkan malzemelerin kırılmasında kullanıldığı görülür. Maden ocaklarında cevher hazırlama çalışmalarında kullanılmaktadır. İnşaat hafriyatı ile bina yıkım çalışmalarında ortaya çıkan her tür demirli veya demirsiz beton atıklarında da kullanılır. Asfalt atıklarının kırılmasında da kullanımı mümkündür.

Mobil Konkasör Avantajları nedir?

En önemli avantajı “düşük ilk yatırım maliyeti” imkanı tanımasıdır. Pratik ve hareketli (mobil) olmanın avantajlarını yaşatan Mobil Konkasör özellikle çalışma alanının dar/engebeli olduğu durumlarda veya çalışma alanı sürekli değişen firmalar için idealdir. Kompakt tasarımı sayesinde maliyet ve zaman yönünden tasarruf da sağlar.

Avantajları arasına şehir içindeki şantiyelerde çalışmaya uygun olması da sayılabilir. Çünkü toz, ses ve emisyon değerleri bakımından dikkate değerdir. Paletli olması, şantiye içinde yapılan ara nakliyeler ve malzeme stoklamaya son verilmesini sağlar. Bu şekilde stok fazlası yaşanmaz.

Geri dönüşüm için kullanıldığından bir çevre dostu olarak tanımlanır. Hidrolik olarak ayarlanabilir kırma boşluğu özelliği sayesinde nihai ürün boyutunun da ayarlanabilirliğini temin eder. Çok fonksiyonlu primer darbeli kırıcısı sayesinde birkaç makineyle taşınması oldukça zor taşları nihai ürün boyutuna indirger.

Nakliye kolaylığı da bulunup, bir TIR ile taşınması mümkündür. Beton maliyetinden kurtarmasının nedeni betona sabitlenmeden çalıştırılabilmesi, operasyonel kolaylık sağlamasının nedeni ise tek bir personel tarafından kontrol edilebilmesidir. Hem elektrik hem de motorin (mazot) ile çalışabilmektedir. Bu yönüyle sabit konkasöre göre yarı yarıya tasarruf sağlar.

Kullanım ömrü de sabit konkasörden uzundur. Asfalt plentleri ve beton santralleri için agrega çeşitliliği bulunmaktadır. Ayrıca tesis kurulumu-sökümü ve sistem ekipmanları için gerekli olan hidrolik ünite bu sistemde mevcuttur.

Mobil Konkasör Konusunda İşi Uzmanına Teslim Edin
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir