Mobil Kırma Eleme Tesisi'nde Yeni Nesil Uygulamalar Fabo Makina'da 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Mobil Kırma Eleme Tesisi’nde Yeni Nesil Uygulamalar Fabo Makina’da

Mobil Kırma Eleme Tesisi’nde Yeni Nesil Uygulamalar Fabo Makina’da

Ülkemizde “ekonominin lokomotifi” unvanını taşıyan inşaat sektöründe kırma ve eleme tesisi ihtiyacı bu sektörün gelişimiyle beraber büyümektedir. Yaşanan değişimlere ve şartlara karşı farklı tesisler üretilmektedir. Firmalar tarafından iş gücüne ve çalışma zamanına bağlı olarak doğru tesis tercihi yapılması önem kazanmaktadır.

Sabit kırma ve eleme tesisleri sektörde yaygın olup sabit bir alan üzerinde uzun süreyle çalışma yapan işletmelerce tercih edilir. Ancak bazı firmaların sabit bir çalışma sahasının bulunmayışı ve iş sahasının sürekli değişiklik göstermesi Mobil Kırma Eleme Tesisi ihtiyacını doğurmuştur. Seyyar kırma eleme tesisi de denilen bu tesisler, hidrolik sistemle üretilmesi nedeniyle kolay kurulum vaad eder. Buna ilaveten üretimde nakliye kolaylığı düşünülmüş olup tek bir TIR ile bütün sistemin taşınabilmesine olanak tanınmıştır.

Sabit kırma ve eleme tesislerinin tüm fonksiyonlarına sahip olan mobil santraller, seyyar (hareketli) yapı olarak da karşımıza çıkar. Tek bir tesis altında kırma, eleme, yıkama ve depolama işlemleri yapılma imkanı verir. Bu yönüyle özellikle geniş kapsamlı olarak çalışan firmalar için büyük bir kazanç kapısı ve zamandan tasarruf imkanı doğuran bir yatırım aracı haline gelir.

Tesisteki işleyiş

Taş ocaklarından sağlanan farklı büyüklükteki taşlar işlemlerden geçirilerek taşıdıkları özelliklere göre sınıflandırılır. Böylece Mobil Kırma Eleme Tesisi çalışmaya başlar. Bunu takiben eleme işlemine geçilir. Taşlar gereksiz atıklardan kurtarılır. Ardından depolama işlemine geçilir. Böylece hizmete uygun duruma gelmesi sağlanır. Pek çok ürün farklı büyüklük ve özellikte elde edilir.

Tesiste yaşanan süreçte en önemli fonksiyon, çok sert olarak nitelendirilen kaya parçalarının kolay ve süratli bir biçimde kırılarak işlenmesidir. “Aşındırıcı” malzemelerin kırılmasında en ideal unsurlardan olan Mobil Kırma Eleme Tesisi düşük maliyeti ile dikkat çekmektedir. Ancak buna karşın yüksek performansta kırma ve eleme yapar. Kolay taşınır olduğundan istenilen her yere kurulum imkanı vardır. Kırma ve eleme yeteneği epey yüksektir. Ham malzeme kaybı yaşatmaz. Yerinde işlemeye imkan verdiğinden malzeme nakliyatına gerek duyulmaz. Ayrıca tesis içerisine yol yapımı ve benzeri ihtiyaçları en aza indirir.

Mobil Kırma Eleme Tesisi’nde Yeni Nesil Uygulamalar Fabo Makina’da
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir