Konkasör Tesisi Üretimi İle En Verimli Makinaları Sunuyoruz 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Konkasör Tesisi Üretimi İle En Verimli Makinaları Sunuyoruz

Konkasör Tesisi Üretimi İle En Verimli Makinaları Sunuyoruz

Devasa büyüklükteki taş ve kayaları, kullanılacağı alana göre boyutlandırarak küçülten kırma ve eleme makinalara Konkasör tesisi denilir. Özellikle taş ocaklarından elde edilmiş olan işlenmemiş ürünleri küçülterek yapım işlemlerinde kullanılabilecek boyutlarda tesviye etmektedir. Kullanım alanlarına göre; kentsel dönüşüm tesisleri, maden kırma eleme tesisleri, maden zenginleştirme tesisleri, organize sanayi bölgeleri, agrega tesisleri, hızlı tren projeleri, alt yapı çalışmaları, doğalgaz boru hatları, asfalt atıklarının kırılması işlemleri, su ve kanalizasyon kanallarının yapımı, karayollarının yarma işlemleri, fabrika sahalarında bulunan mermer ve atık betonların kırılması, rüzgar enerji santralleri, metro inşaatları gibi sayısız alanı örnek gösterebiliriz.

Kullanılacak alanın özelliklerine göre 60, 90, 110, 125 ve 140lık olmak üzere konkasör tesisi çeşitleri bulunmaktadır.  Bu boyutların her birisi saatte elde edilebilecek ürüne göre adlandırılmış ve boyutlandırılmıştır. Bu anlamda 180 ile 600 ton arasında verim elde etme imkânı bulunmaktadır.  60lık konkasörler ortalama 60 – 80 ton üretimi bir saat içerisinde yapabilir iken 140lık bir konkasör 450 ile 600 ton arasında bir verim elde etmektedir. Ayrıca bir diğer sınıflandırma yöntemi de büyüklük sıralamasına göre olmaktadır. Burada sıralama, besleyici, bunker, primer, kırıcı, konveyör,   bantlar ve titreşimli elek olarak yapılmaktadır.

Konkasör tesislerinin ilk üretildiği zamanlarda 6-7 kişi ile kullanma durumu söz konusu iken, değişen teknoloji sayesinde bu sayı 1 e kadar inmiştir. İlk zamanlarda devasa büyüklükte olan bu makinaları kontrol altında tutmak oldukça güçtü. Şimdi ise tek kişi rahatlıkla yönlendirebilmektedir. Yaygın servis ağları ve yedek parçaya kolay ulaşım sayesinde yıpranan parçaların değişimi daha düşük maliyetle olmaktadır.  Konkasör tesisleri sabit veya mobil olmaktadır.  Sabit konkasörler bir yerde sabit halde bulunmakta iken mobil olanların bir tır yardımı ile kolayca istenilen yere taşınma imkânı bulunmaktadır. Hidrolik yapıya sahip olmaları kolayca kurulum yapma imkânı sağlamıştır. Yapısal olarak ise mobil ve sabit konkasör arasında hiçbir fark bulunmamaktadır.  Bir taş kırma işletmesinin en önemli argümanı olan bu makinelere duyulan ihtiyaç  günden güne artmakta ve kas gücünün yerini hızla almaktadır.

Konkasör Tesisi Üretimi İle En Verimli Makinaları Sunuyoruz
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir