Konkasör Tesisi Maliyetini Sizin İçin Minimize Ediyoruz 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Konkasör Tesisi Maliyetini Sizin İçin Minimize Ediyoruz

Konkasör Tesisi Maliyetini Sizin İçin Minimize Ediyoruz

Konkasör Tesisi Nedir ?

Konkasör, Fransızca’dan (concasseur) dilimize geçmiş bir kelimedir. Ülkemizde daha ziyade kırma makinesi olarak bilinir. Kaba malzemeyi küçültüp yapı ve yol sektöründe kullanılabilecek şekle sokan makina ve ekipmanlardan oluşmaktadır.

Bir Konkasör Tesisi primer kırıcı, bunker, besleyici, titreşimli elekler ile konveyör bantlardan müteşekkildir. Üstün donanımlarla zor koşullar gözetilerek üretilmektedirler. Bu şartlara göre primer çeneli veya darbeli kırıcılar ile sekonder darbeli kırıcılar eklenebilmektedir. Lüzumu halinde stok bunkerleri de eklenmek suretiyle tesis donanımları ve kapasiteleri geliştirebilmektedir.

Konkasör Tesisi Nerede kullanılır ?

Özellikle taş ocaklarında elde edilen kaba malzemeyi küçük boyutlara getirmesiyle bilinen ve sıklıkla kullanılan Konkasör Tesisi bunun dışında kentsel dönüşüm tesisleri, metro inşaatları, maden zenginleştirme tesisleri, organize sanayi bölgeleri, taş kırma eleme tesisleri, rüzgar enerji santralleri, agrega tesisleri, alt yapı çalışmaları, hızlı tren projeleri, karayolları yarma işleri, doğalgaz boru hatları, su ve kanalizasyon kanalları, maden kırma eleme tesisleri, hidroelektrik santralleri, projelerde hafriyattan veya tünelden çıkan malzemelerin kırılması, fabrika sahalarındaki mermer, kiremit, beton atıklarının kırılması, inşaat hafriyatı ve bina yıkımından çıkan malzemenin kırılması, asfalt atıklarının kırılması işlerinde de kullanılabilmektedir.

Konkasör Tesisi Çeşitleri nedir?

Sabit konkasör ve mobil (seyyar, taşınabilir, hareketli) konkasör olmak üzere iki çeşidi vardır. Bunlardan “sabit konkasörler” çalışma sahasına kurulumu yapıldıktan sonra bir daha taşınması mümkün olmayan çok büyük ve uzun süreli çalışmalarda kullanılır. Kurulumu 7 günü bulur. Sadece kurulumu için 6-7 personele ihtiyaç vardır

“Mobil konkasörler” ise sabit konkasörlerin sahip olduğu bütün fonksiyonları icra edebilecek kapasiteye ve özelliklere sahiptir. Sabit konkasörlerin kurulamayacağı engebeli ve dar alanlara monte edilmektedirler. Sabit konkasörlere göre başlıca avantajları arasında kolay kurulumu, nakliye imkanı, düşük ilk maliyet oranı, bakım ve onarımının daha kolay olması sayılabilir. Kurulumunda ve operasyon sırasında daha az kişi çalıştırılarak zamandan ve işgücünden de tasarruf sağlar. Tek personel kurulum için yeterlidir. Bu nedenle projenin genel maliyetini düşürerek tercih edilme şansını artırır. Ayrıca atık olarak depolanamayan, istifi yapılamayan beton kütlelerinin de kırılarak ufak parçalara ayrılmasının yolunu açar.

 

Konkasör Tesisi Maliyetini Sizin İçin Minimize Ediyoruz
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir