Blog Details

Konkasör Tesisi Çalışma Prensibi

Konkasör Tesisi Çalışma Prensibi

Konkasör tesisi, ülkemizde daha taş kırma ve eleme tesisi olarak da bilinen, büyük taş ve kaya parçalarının kırılma işlemlerinden geçirilerek küçük parçalar haline getiren iş makineleridir. Konkasör tesisleri, bunker, besleyici üniteler, primer çeneli kırıcı, taşıyıcı bantlar ve titreşimlik eleklerden oluşmaktadır. Konkasör tesisi çalışma prensibi olarak neredeyse tüm konkasör çeşitlerinde aynı şekilde çalışmaktadır. Sadece malzeme işleme kapasitesi, son çıktının kapasitesi ve elektrik tüketimi gibi farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin; 110’luk konkasör tesisi saatte 250 ile 300 ton aralığında kalker kırımı gerçekleştirebilirken, 200 ile 230 ton arasında ise bazalt malzemesi işleyebilir. Tesislere yapılacak eklemelerle bu kırılma işlemlerinde daha yüksek kapasitelerde üretim de elde edilebilmektedir.
Konkasör tesisleri farklı kapasitelerde üretim gerçekleştirmek üzere üretilmektedir. 90’lık, 110’luk, 125’lik ve 140’lık olarak düşük ve yüksek kapasiteli olarak üretilmektedir. 90 lık konkasör tesisleri, saatte ortalama 125 tondan 180 tona kadar malzeme işleyebilmektedir. 110 luk konkasör tesisleri 250 tondan 300 tona kadar malzeme üretimi gerçekleştirmektedir. Özellikle düşük ve orta bütçeli işletmeler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. 125’lik konkasör tesisi ise saatte 350 tondan 450 tona kadar yüksek kapasitelerde üretim gerçekleştirebilmektedir. Konkasör tesisi üretimlerimizde en yüksek üretim kapasitesine sahip olan konkasör tesisi ise 140’lık konkasör tesisidir. Bu konkasörler , 450 tondan 600 tona kadar malzeme işleyebilmektedir. Yüksek bütçeli işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca konkasör tesislerine, elde edilen malzemelerde kalite artışı yakalayabilmek için bazı eklemelerde yapılabilmektedir.
Firmamız, müşterilerin talepleri üzerine özel üretimlerde gerçekleştirmektedir. Firmamız öncelikle müşteri ihtiyaçlarına en uygun tesis modelini saptamakta ve işinin ehli mühendisler tarafından çizimi yapılarak üretim sürecine geçilmek üzere ilgi birime aktarmaktadır. Tüm çizimlerimiz, müşteriler ile görüşmeler dâhilinde yapılmakta ve müşterilere üretimi gerçekleştirilecek olan tesis modeli hakkında geniş bir bilgi aktarımı yapılmaktadır. Üretim planı tamamlandığında imalat aşaması yapılmakta ve imalatın yapılmasının ardından montaj aşamasına geçilmektedir. Konkasör tesislerinin montajı tamamlandıktan sonra test işlemi de müşteri firmayla beraber yapılmakta ve tesis sorunsuz bir biçimde teslim edilmektedir. Teslim işleminin ardından firmamız, bakım işlemleri, yedek parça değişimi ve gerekli olduğu takdir de onarım hizmeti vermektedir.
Konkasör tesis üretiminde CE standartlarına göre hareket edilmekte ve yüksek kaliteye sahip tesisler inşa edilmektedir. Firmamızın konkasör tesisi üretimleri çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyecek madde ve malzemelerden gerçekleştirilmektedir. Konkasör tesislerimiz, kaliteli hizmetimizi tüm firmalara verebilme adına ekonomik ödeme koşulları ve fiyat garantisiyle birlikte satışa sunulmaktadır. Ayrıca tüm tesisler garanti kapsamında satışa sunulmaktadır. Herhangi bir tamir, bakım, parça değişimi gibi ihtiyaçlarda teknik destek ekibimizle haftanın her günü ve saati hizmet verilmektedir. Böylece beraber çalıştığımız firmaların işlerinde zaman kaybının önüne geçilmektedir. Firmamız bünyesinde bulunan satılık konkasör tesisi ve çeşitleri hakkında bilgi almak için firmamızı arayabilir ya da ziyaret edebilirsiniz.
Konkasör Tesisi Çalışma Prensibi
5 (100%) 5 votes

leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir