Kırma Eleme Tesisi Tercih Sebebiniz Fabo'dan Yana Olmalı 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Kırma Eleme Tesisi Tercih Sebebiniz Fabo’dan Yana Olmalı

Kırma Eleme Tesisi Tercih Sebebiniz Fabo’dan Yana Olmalı

Ülkemizde gün geçtikçe büyüyen sanayi ve inşaat sektörü, beraberinde ham maddeye olan ihtiyacı arttırmıştır. Bu yüzden ham maddenin sağlandığı maden ocaklarında, özellikle kullanılan ekipmanların geliştirilmesi büyük önem kazanmıştır. Son yıllarda kullanılmaya başlanılan kırma eleme tesislerinde, taş ocaklarından ve dere yataklarından çıkarılan cevher, inşaat ve sanayi sektöründe kullanım için uygun boyutlara getirilmektedir. Bu tesisler sayesinde ihtiyaç duyulan ham madde çok kısa sürede ve çok daha verimli şekilde sağlanmaktadır.

Kırma eleme tesisi; birçok makinenin koordineli şekilde çalıştığı tesislerdir. Besleyici, kırıcı, taşıyıcı bant ve titreşimli elek tesisin işleyişini sağlayan makinalardır. Besleyiciler, kırıcılara malzeme akışı sağlamaya yarar. Besleyici ile kırıcılara aktarılan malzeme, kırıcılarda küçültme işlemine tabi tutulur. Kırıcılar; kullanılacak malzemenin türüne ve büyüklüğüne göre farklı özelliklerde üretilmektedir. Kırılan malzemeler boyutlarına göre ayrılmak üzere eleklere gönderilir. Eleklerde titreşim sayesinde küçük parçalar elekten geçerken, daha büyük parçalar elek üzerinde kalır. Kırma eleme tesisinde malzemelerin aktarımı ise taşıyıcı bantlarla sağlanır. Tüm bu sistem sayesinde; kırılan ve boyutlarına göre ayrılan malzemeler, kullanıma hazır hale getirilmiş olur. Kırma eleme tesisleri; ihtiyaca ve kullanılacak yere bağlı olarak sabit ve mobil olmak üzere farklı şekillerde üretilmektedir. Sabit kırma eleme tesisleri; uzun sürecek, büyük bütçeli projeler için tercih edilirken, mobil tesisler daha kısa süreli ve az maliyetli projelerde kullanılır. Tesislerde kullanılacak makinaların seçimi oldukça önemlidir. Kırılacak malzemeye uygun olmayan kırıcı seçildiği takdirde, maliyetler artacağı gibi verimli bir üretim de yapılamayacaktır. Kırıcılar; kırma yöntemlerine göre farklılık gösterir. Darbe, ezme veya sıkıştırma yöntemiyle çalışan kırıcılar; kırılacak malzemeye en uygun olacak şekilde seçilmelidir.

Fabo Makina – Kırma Eleme Tesisleri

Bakımı ve onarımı kolay yapılabilen, tüm hava şartlarında çalışma imkânı tanıyan kırma eleme tesislerinde, tüm işlerin bir arada yürütülmesi, işletmelere maliyet ve zaman açısından büyük avantaj sağlar. Eskiden yurtdışından getirilen kırma eleme tesisleri, artık ülkemizde de birçok firma tarafından üretilmektedir. Son derece kaliteli malzemelerle üretilen ve her geçen gün geliştirilen kırma eleme tesisleri bugün yurtdışı pazarında da alıcılarıyla buluşmaktadır.

Kırma Eleme Tesisi Tercih Sebebiniz Fabo’dan Yana Olmalı
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir