Blog Details

Kiralık Mobil Konkasör Aramanıza Gerek Yok

Kiralık Mobil Konkasör Aramanıza Gerek Yok

Mobil Konkasör Nedir ?

Özellikle inşaat sektöründe kullanılan konkasörlerin seçimi çalışma sürelerine ve çalışma sahasına uygunluk bakımından önemli bir husus olmaktadır. Geçmişten bu güne sabit konkasörler bu konuda ön plana çıkmıştır. Sabit bir alanda uzun süreli çalışmalarda bulunacak firmalarda sabit konkasörler kullanılmaktadır.

Ne var ki günümüzde teknolojideki ilerlemeler az zamanda çok iş yapmanın yolunu açmıştır. Çalışma sahasındaki işin bitirilme süreci kısa süreçlerde bitirilebiliyor ise mutlaka Mobil Konkasör diğer bir tarifle seyyar konkasör tesisleri tercih edilmelidir.

Mobil Konkasör Nerede kullanılır ? 

Madencilik, inşaat ve endüstri sektörlerinde kullanılan seyyar konkasörlerin saatte 100 tondan 350 tona varan kapasitede çeşitleri bulunmaktadır. Maden kırma eleme, kentsel dönüşüm, doğalgaz boru hatları, metro inşaatları, su-kanalizasyon işlerinde, agrega tesislerinde, asfalt atıklarının kırılmasında, hidroelektrik santrallerinde, karayolları “yarma” işlemlerinde, hızlı tren çalışmalarında, maden zenginleştirme tesislerinde, taş kırma ve eleme tesisleri ile rüzgar santrallerinde vb. kullanılmaktadır.

Mobil Konkasör Avantajları nedir?

Normal şartlarda 5-6 TIR ile taşınan sabit konkasörlere zıt olarak tek bir TIR ile sevkiyat sağlanır. Bu yüzden ilave nakliye masrafından da kurtarır. Ayrıca bu şekilde farklı çalışma sahalarına kolayca taşınma imkanı sunar. Kurulum işlemi sabit konkasöre kıyasen daha kolaydır. Hidrolik yapısı bunu sağlar. Ayrıca sabit konkasörün yaptığı bütün fonksiyonları da yapabilme özelliğine sahiptir.

Çok fonksiyonlu kırıcıları da farklı boyutlardaki malzemelerin kırma işlemini tam ve eksiksiz yerine getirmektedir. Diğer adı seyyar konkasör olan Mobil Konkasör gezgin bir çalışma yürüttüğünden bu adı almıştır.

Düşük “ilk yatırım maliyet oranı” ile sabit konkasöre göre %50’ye varan tasarruf sağlamaktadır. Düşük altyapı masrafına imkan sağlayan bu konkasörler, alt yapı ve beton dökülmesine ihtiyaç duymamaktadır. Normalde bir konkasörün tüm aksam ve makinelerinin montajı için çelikli betona gereksinim duyulur.

Kolay montajı da diğer bir tercih sebebi olarak ortaya çıkmaktadır. Diğer tesislerde montaj yani kurulum 3 ile 7 gün arası bir sürede tamamlanmaktadır. Yeni nesil konkasörlerde ise söz konusu süre 1 saate kadar inebilmektedir. Ayrıca “kompakt” bir yapıya haiz olması itibariyle tesislerin bakımı kolay olmaktadır.

Kiralık Mobil Konkasör Aramanıza Gerek Yok
5 (100%) 1 vote

Comments

  1. Demir madeni sahasında kullanmak için varmı ? Kiralık olanı var mı? Fiyat nedir. Barter var mı? Fiyatlar nedir

leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir