Blog Details

İzmir Beton Santrali İmalatı İle Kaliteyi Sunuyoruz

İzmir Beton Santrali İmalatı İle Kaliteyi Sunuyoruz

Beton santrali özellikle inşaat sektöründe çok ihtiyaç duyulan bir iş makinasıdır. Çalışma alanlarında gerekli olan hazır beton ihtiyacını karşılamak üzere kullanılan bu makinalar, geniş bir kullanım alanı yelpazesine sahiptir. Kimi zaman sabit bir yerde, kimi zaman ise farklı çalışma alanlarında taşınarak kullanılabilen beton santralleri, kendi aralarında 3 çeşide ayrılır. Mobil beton santrali, sabit beton santrali ve kompakt beton santrali olarak gruplandırılan bu makinalar, en fazla kullanım alanlarının koşullarına göre çeşitlendirilirler.

Farklı sektörlerdeki hazır beton ihtiyacını karşılamak için kullanılan beton santralleri çeşitlerinden en fazla tercih edileni sabit beton santrali çeşididir. Daha çok geniş alanlarda kullanılan bu iş makinaları, sürekli hazır beton üretimi yapan firmalar tarafından tercih edilir. Diğer çeşitlere göre daha yüksek verim sağlanan sabit beton santralleri, kullanım süresi ve dayanıklılık bakımından da büyük avantaja sahiptir. İlk alışta maddi açıdan diğer türlere göre biraz daha pahalı olsa da uzun süreli kullanım imkanı olduğu için yüksek performansı ile maddi açıdan da avantaj sağlar. Sabit beton santrali kurulumu için uygun olmayan dar alanlarda kullanılan santral çeşitleri, kompakt beton santrali çeşitleridir. Alınmak istenen performansa göre kendi arasında farklı çeşitleri bulunan bu iş makinaları, dar alanlarla yüksek performans alabilmek için özel olarak tasarlanmıştır. Bazı geniş çalışma alanlı işletmeler tarafından da yer tasarrufu için tercih edilen bu iş makinaları, kısa süreli kurulum ve nakil avantajları ile sıklıkla tercih edilir. Sabit çalışma alanlarında kullanılabilecek kompakt beton santralleri, sürekli değişen çalışma alanları için ideal değildir. Bu tür alanlarda özel olarak üretilen mobil beton santrali çeşitlerinin kullanımı gereklidir.

Tek bir şase üzerine kurulu şekilde kullanılan mobil beton santralleri, başka bir çalışma alanın nakil edilmesi sırasında kolaylıkla çekilerek yer değiştirmesi sağlanabilir. Sabit ve kompakt santrallerinin elde ettiği hazır beton miktarını aynı şekilde elde etme özelliği olan bu tip iş makinaları, daha çok gezici iş yapan firmalar tarafından tercih edilir. Yeni bir iş makinası alımı aşamasında seçilecek olan firmanın kalitesi, o makinanın çalışma performansı ile doğru orantılır. Ne kadar kaliteli bir satılık beton santrali hizmeti veren firma ile çalışılırsa, o kadar kaliteli bir iş makinasına, dolayısı ile daha kaliteli ve verimli bir çalışmaya ulaşılabilir. Yeni bir beton santrali alarak gücünüze güç katmak için yıllardır sektöründe lider olan firmamız ile iletişime geçebilir, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında aklınıza gelebilecek tüm soruları sorabilir, destek alabilirsiniz.

İzmir Beton Santrali İmalatı İle Kaliteyi Sunuyoruz
5 (100%) 1 vote

leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir