Beton Santrali Nasıl Çalışır ? 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Beton Santrali Nasıl Çalışır ?

Beton Santrali Nasıl Çalışır ?
Beton santrallerinin nasıl bir çalışma sonucu üretim gerçekleştirdiği merak edilen soruların başında geliyor. Beton santrali nasıl çalışır? Sorusuna cevap bulabileceğiniz makalemizde, öncelikle betonun hangi malzemelerden meydana geldiği ile başlayalım. Hazır beton üretimi gerçekleştirmek için, taş, çakıl, kum, çimento ve su gibi bileşenlere ihtiyaç duyulur. Tüm bu bileşenler bir araya getirildiğinde, beton santrallerinde belirli oranda karıştırılır ve üretim sürecinin tamamlanması ile birlikte hazır beton üretilir. Beton santrali bu şekilde bir sistemle çalışır ve yüksek kapasitelerde üretim gerçekleştirebilir.
Beton santrallerinde üretim için gerekli tüm ekipman ve sistemler santral içinde yer alır. Beton santrali genel itibari ile agrega kovası, otomasyon sistemi, agrega tartı bandı, çimento silosu, agrega kovası, agrega bunkeri ve beton mikseri gibi araçlardan oluşmaktadır. Sistemli olarak bu ekipman ve sistemlerle birlikte üretim aşaması rahat bir şekilde gerçekleştirilir. Günümüzde, firmamızın üretimini yaptığı beton santralleri ile çok yüksek kapasitelerde üretim gerçekleştirebilmektedir. Firmamız, hem küçük hem de büyük ölçekli firmaların çalışmalarında kullanacağı birbirinden farklı üretim kapasitelerine sahip beton santrali imalatı gerçekleştirmektedir.

Beton Santrali mi Kurmak İstiyorsunuz ?

Beton santrallerinde farklı tiplerde santraller bulunsa da çalışma prensibi genellikle aynıdır. Farklılıklar genel olarak çalışma alanı durumuna ve çalışma süresine bağlı olarak değişmektedir. Sabit beton santralleri ile uzun süreli çalışmalar yürütülürken, mobil beton santralleri ile kısa süreli işler gerçekleştirilir.

Sabit santraller, belirli bir alana sabitlendiğinden dolayı kısa süreli işler için tercih edilmemelidir. Mobil santraller kolaylıkla taşınabilme özelliğine sahip olduğundan dolayı seyyar işlerde kullanımı son derece rahattır. Dar alanlarda ise kompakt beton santralleri kullanılmaktadır. Çalışma sahası kısıtlı alanlarda yer tasarrufu sağlayan kompakt santraller, bu sahalarda başarıyla çalışmaktadır.

Firmamız, beton santrali üretiminde ülkemizde en yüksek kalitede imalat gerçekleştiren firma olarak ön plana çıkmaktadır. Firmamızın üretimleri CE Standartlarına göre yapılmaktadır. Son teknoloji santraller ile yüksek kapasiteli imalatlar gerçekleştiren firmamızda, satışa sunulan tüm santraller garanti kapsamındadır. Satış sonrası da gereken durumlarda firmamızın teknik ekibi hizmet sağlamaktadır. Yedek parça,  montaj, bakım, onarım gibi tüm hizmetler firmamız tarafından verilmektedir.Beton santrali nasıl çalışır sorusuna cevap bulduğunuz makalemizde beton santrali satın almak istiyor veya santraller hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız firmamızı arayabilir ya da ziyaret edebilirsiniz. Yurtiçinde ve yurt dışında yaptığı satışlarla sektörün lider firması olan firmamızdan, sektörün en kaliteli, yüksek performanslı ve güçlü beton santrallerini satın alabilirsiniz.

Beton Santrali Nasıl Çalışır ?
5 (100%) 1 vote

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir