90lık Dik Milli Kırıcı | Fabo Makina 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

90lık Dik Milli Kırıcı | Fabo Makina

90lık Dik Milli Kırıcı | Fabo Makina

Taş kırma ve eleme tesislerinde kırma işlemlerini gerçekleştiren araçların önemi büyüktür. Çalışmalarda kullanılan ve yoğun olarak tercih edilen dik milli kırıcılarda, kırma işlemlerinde önemli bir role sahiptir. Dik milli kırıcılar, sert, aşındırıcı ve farklı boyutlardaki malzemeleri kırmak, kübikleştirmek ve kum elde edilmesi için kullanılmakta olan üçüncül bir kırıcıdır. Bu kırıcılar ayrıca, diğer kırıcı çeşitlerinden farklı, nemli, yapışkan ve sulu malzemeleri de kırabilmektedir. Çalışma sistemi, yüksek devirle dönen rotorun, kırma haznesinde bulunan taşları astara fırlatmasıyla gerçekleşmektedir. Taşı taşa çarptırma yöntemiyle kırma işlemi gerçekleştirmesi, ihtiyaç duyulabilen bakım ve parça değişimi işlemlerine kolay ve ekonomik olmasını sağlamaktadır.
Dik milli kırıcıların yoğun olarak tercih edildiği alanlar; kalker, bazalt, beton ve asfalt için kum üretimi yapan tesislerdir. Yapı sektörü için gerekli olan malzemelerin üretilmesi için, bu çalışma faaliyetlerinin önemi büyüktür. Dik milli kırıcılar, açık ve kapalı rotor olarak iki farklı tipte üretilmektedir. Kapalı rotora sahip dik milli kırıcılar 0-45mm boyutlarında taş beslemektedir. Dik milli kırıcılar, rotora giren malzemeleri 80 m/s hızla fırlatarak kırma işlemlerini gerçekleştirmektedir. Dik milli kırıcıların kıracakları malzemelerin, yanıcı ve patlayıcı olmamasına dikkat edilmelidir. Düşük maliyeti, yüksek verimlilik ve düşük enerji tüketimi, küçültme oranını yüksek olması, sert malzemeleri ezebilmesi ve düşük bakım maliyetiyle çok avantajlı bir kırıcıdır.

Dik Milli Kırıcılar

VSI-900 Dik milli kırıcılar farklı kırma kapasitelerine bağlı olarak üretilmektedir. 700’lük, 800’lük ve 900’lük gibi modelleri bulunan kırıcılar, farklı miktarlarda malzeme kırma işlemi yapmaktadır. 700’lük dik milli kırıcılar, saatte ortalama olarak 90-100 ton civarında malzeme kırma işlemi yapabilmektedir. 800’lük dik milli kırıcılar ise saatte 250 tona kadar işlem gerçekleştirmektedir. En yüksek malzeme kırabilen dik milli kırıcılar ise, 90’lık dik milli kırıcıdır. Bu kırıcılar saatte 450 tona kadar yüksek miktarlarda kırma işlemi yapabilmektedir.  Dik milli kırıcılar, 0,5 mm boyutuna kadar malzeme üretebilmektedir. Firmamız, sektörün üretici firması olması dolayısıyla, firmaların ihtiyaç duydukları özel üretimlerde gerçekleştirmektedir.
Dik milli kırıcılarla çalışma gerçekleştirilirken, gürültü ve ses kirliliğinin olmaması çok önemlidir. Tesis içinde ve çevreden duyulabileceklere karşın, dik milli kırıcı satın alırken gürültü özelliğine büyük önem verilmelidir. Firmamızın gerçekleştirmiş olduğu dik milli kırıcı imalatları, ses ve gürültü kirliliği yaratmayacak şekilde çalışacak üretim malzemeleriyle gerçekleşmektedir. Ses ve gürültü kirliliğini yapmaması, dayanıklı yapısı, kalitesi ve yüksek performansıyla, piyasadaki en ideal ve ayrıcalıklı kırıcılar, firmamız tarafından üretilmektedir. Üstelik ekonomik ödeme koşulları ve uygun fiyatlarıyla da, sektördeki tüm firmaların satın alabilmesi adına yardımcı olunmaktadır. Firmamızın özel dik milli kırıcı fiyatları ve özellikleri hakkında daha detaylı bilgiler alma adına sitemizi inceleyebilir, telefonla arayabilir veya firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

90lık Dik Milli Kırıcı | Fabo Makina
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir