2. El Konkasör Tesisi | 90 lık 110 luk 140 lık Ve Diğerleri 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

2. El Konkasör Tesisi

2. El Konkasör Tesisi

Konkasör tesisleri, farklı büyüklüklerde ve özelliklerdeki taşların kırılmasını ve ufak parçalar haline getirilmesini gerçekleştiren tesislerdir. Konkasör kelimesi Fransızca bir kelime olup, konkasör tesisleri ülkemizde daha çok taş kırma tesisleri olarak bilinmektedir. Konkasör tesislerinde granit, bazalt, kalker gibi kırılması güç taşlarda kolaylıkla kırılabilmektedir. Konkasör tesisleri bunker, besleyici, kırıcılar, konveyör bantlar ve titreşimli elekten meydana gelmektedir. Kırma işlemlerinde çeneli ve darbeli kırıcılar yaygın olarak kullanılmaktadır. Konkasör tesislerine gerekli durumlarda eklemeler yapılabilmektedir. Stok bunkeri de eklemesi de yapılabilmekte ve tesisin donanım ve kapasitesinde artış yapılabilmektedir.

Konkasör tesisleri sabit ve mobil olarak üretilmektedir. Firmamız hem sıfır olarak imalat yapmakta he de 2.el konkasör tesisi satışı yapmaktadır.  Sabit konkasör tesisleri, çalışmalarını uzun süreli bir projeye dayalı olarak gerçekleştiren ve sabit bir alanda çalışmalarını yürüten firmalar tarafından tercih edilmektedir. Bu tesisler isminden de anlaşılacağı üzere belirli bir alana sabitlendiğinden dolayı uzun süreli işlerde tercih edilmelidir. Uzun süreli çalışmalarda etkin ve verimli bir performans ortaya koyan sabit konkasör tesisleriyle yüksek kapasitelerde üretim yapılabilmektedir. Mobil konkasör tesisleri ise, çalışma projeleri kısa süreli olan firmalar tarafından kullanılmaktadır. Firmalar kısa süreli projelerini gerçekleştirdikten ve çalışmalarını tamamladıktan sonra farklı iş sahalarına giderek çalışmalarını sürdürür. Gezici bir çalışma stratejisi izleyen firmaların tercih ettiği mobil konkasör tesislerine seyyar konkasör tesisi ismi de verilmiştir. Mobil konkasör tesislerinin kısa süreli projeler için en önemli tesis olmasının nedeni taşınabilme ve kurulum kolaylığıdır. Mobil konkasör tesisleri, tek bir tır araca yüklenerek çalışma sahasına nakil edilebilmektedir. Ayrıca çalışma sahalarına taşınmasını ardından tek gün içerisinde kurulumu yapılabilmekte ve çalışmalar hızlı bir şekilde başlayabilmektedir.

2. El 90 lık Konkasör Tesisi

Firmamızda üretimi gerçekleştirilen konkasör tesisleri farklı kapasitelerde imal edilmektedir. 90’lık, 110’luk, 125’lik ve 140 lık gibi isimlerle nitelendirilen konkasör tesisleri 125 tondan 600 tona kadar üretim gerçekleştiren kapasitelerde çalışma potansiyeline sahiptir. Firmamız farklı kapasitelerdeki konkasör tesislerini de ikinci el olarak satışa sunmaktadır. 2. el 90 lık konkasör tesisi, saatte ortalama olarak 125 ton ile 180 ton arasında malzeme işleme kapasitesine sahiptir. Bu konkasör tesisleri genellikle düşük bütçeli olan işletmeler tarafından tercih edilmektedir. İsteğe bağlı olarak tesise bazı eklemelerde yapılabilmektedir. 2.el 110’luk konkasör tesisi ise saatte ortalama 250 tondan 300 tona kadar malzeme işleyebilen ve orta bütçeli işletmeler tarafından yaygın olarak tercih edilen konkasör çeşididir. 125’lik konkasör tesisi ise saatte 450 tona kadar üretim gerçekleştirebilmektedir. Orta ve yüksek bütçeli işletmeler tarafından tercih edilmektedir. En yüksek malzeme işleme kapasitesine sahip olan konkasör çeşidi ise 140’lık konkasörlerdir. 140 lık konkasör tesisleri, saatte ortalama olarak 450 tondan 600 tona kadar yüksek kapasitelerde malzeme işleyebilen tesislerdir. Bu tesisler yüksek bütçeli işletmeler tarafından sıkça tercih edilmektedir.
Farklı kapasitelerdeki tüm konkasör tesislerine, kırımı gerçekleştirilen malzemelerin kalitesinin artırılabilmesi adına kırıcı eklemeleri yapılabilmektedir. Firmamız sektör için gerekli olan primer, sekonder darbeli ve çeneli kırıcıların üretimini de yaparak hizmete sunmaktadır. Sektör için gerekli olan tüm tesisler ve tesis elemanları firmamız tarafından imal edilmektedir. Ülkemizde hizmet veren firmalar arasında en çok ilgi ve talep gören firma olmayı başaran firmamız, yüksek müşteri memnuniyeti oranını yakalamayı da başarmıştır. Firmamız tüm üretimlerinde Avrupa Birliği Standartlarını uyguladığından dolayı tüm tesisler kaliteli, dayanıklı ve yüksek performanslı olarak üretilip piyasaya sunulmaktadır. İkini el satışlarına da büyük önem veren firmamız, ikinci el konkasör tesislerini gerekli kontrollerin ardından sorunsuz olarak satışa sunmaktadır. İkinci el konkasör tesisleri uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla hizmete sunulmaktadır. Firmamızı arayarak konkasör tesisi için fiyat teklifi alabilirsiniz.

2 El 90 lık  Konkasör Tesisi

  1. 90’lık Çeneli Kırıcı (Sıfır Ayarında)
  2. 1600 x 5000 x 4 Kat Titreşimli Elek(2015 Model 4 Ay Kullanıldı)
  3. 140 Lık Çekiçli Kırıcı
  4. Tesis İçi Bantlar
  5. Elektrik Panosu ( Sıfır)
  6. Besleyici Bunker
2. El Konkasör Tesisi
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir