Blog Details

110 luk Çeneli Kırıcı

110 luk Çeneli Kırıcı

Yol yapımı ve inşaat gibi yapı işleri için gerekli olan ham madde ihtiyacını sağlamak için üretimlerini gerçekleştiren kırma yıkama ve eleme tesisleri, sektöre ciddi katkı sağlamaktadır. Taş ocaklarında ve dere yataklarından elde edilen kırılması güç olan taşları, kırma işlemlerinden geçirip, diğer tesis elemanlarıyla birlikte yapılan işlemler neticesinde kullanım için uygun duruma getiren tesisler, her türlü taşın kırılmasını gerçekleştirebilmektedir. Kırma ve eleme tesislerinde, verimli üretimler sağlayabilmek amacıyla ilk işlem olan kırma işlemlerine büyük önem verilmelidir. Kırma işlemlerinin başarılı bir şekilde yapılabilmesi ve diğer işlemlere geçilebilmesi için çeşitli kırıcılara ihtiyaç vardır. Birbirinden farklı özellikte çalışma mekanizmasına sahip kırıcılar arasından, kırılacak olan taşa en uygun olanlar tercih edilerek işlemler yapılmalıdır.
Kırma işlemlerinde en yaygın olarak kullanılan kırıcılardan olan çeneli kırıcılar, dere malzemelerini, bazalt ve granitleri kırabilen ve istenilen boyuta getirebilen kırıcılardır. Çeneli kırıcılar, çene ayarı yapılabilmesi, farklı boyutlukta ve sertlikteki malzemelerden, istenilen şekil ve boyutta üretim sağlanmasına olanak vermektedir. Çeneli kırıcılar, çelik dökümlere sahiptir ve bu özelliğiyle aşınmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Çeneli kırıcılar sekonder kırıcı ve birincil kırıcı olarak da kullanılabilmektedir. Kırma ve eleme tesislerinin vazgeçilmez elemanlarından olan çeneli kırıcılar, farklı kapasitelerde üretilmektedir.
Çeneli kırıcılar saatte 150 tondan 900 tona kadar taş kırma işlemi yapabilmektedir. 90, 110, 125 ve 140’lık çeneli kırıcılar olarak piyasada satılmaktadır. 90’lık ve 125’lik kırıcılar en düşük ve yüksek kapasitede üretimler yapmaktadır. Orta seviyelerde işlem gerçekleştiren firmaların tercihleri arasında bulunan 110’luk çeneli kırıcı, saatte 250 ton ile 300 ton arasında taş kırma işlemi yapabilmektedir. Orta ve düşük bütçeli firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. 110 luk çeneli kırıcılar, kalker, bazalt, boksit, demir, kömür ve dere taşları kırım işlemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Çalışma mekanizması, bir çenenin sabit durması ve diğer çenenin sıkıştırma yaparak kırması şeklindedir.

Kaliteli 110 luk Çeneli Kırıcı

Firmalar, kırma faaliyetlerindeki işlem yüküne, taşların cinsine ve boyutuna bağlı olarak, kırma işlemleri için en uygun ve doğru kırıcıları satın almalıdır. Hangi taşlarda hangi kırıcıyı kullanacağını iyi bilen firmalar, kırma faaliyetlerinde aksaklık yaşamadan verimli üretimler gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca firmaların kullandıkları kırıcıların, dayanıklı olması ve zorlu işlemler karşısında dirençli kalabilmesi çok önemlidir. Firmamız, sektördeki zorlukları bildiğinden ve üretimlerini çalışma sahalarının zorluklarına ve iklim şartlarından doğacak zorluklara göre gerçekleştirdiğinden, yüksek dayanıklılık ve performans gösteren çeneli kırıcı imalatı yapmaktadır. Özel üretimlerimiz olan çeneli kırıcılar, firmaların uzun yıllar boyunca iş ihtiyaçlarında başarılı bir şekilde çalışma sağlar. Firmamız çeneli kırıcılar da garanti sunmakla beraber, bakım ve onarım gibi doğabilecek ihtiyaçlarda da teknik ekibiyle hizmet sağlamaktadır. Firmamızın özel üretimleri ve yüksek kapasiteli çeneli kırıcıları fiyatlarını öğrenmek ve özelikleri hakkında geniş kapsamlı bilgi alabilmek için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

110 luk Çeneli Kırıcı
Rate this post

leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir