Taş Kırma Makinası İmalatı İle Yenilikçi Çözümler Sunuyoruz 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Taş Kırma Makinası

Taş Kırma Makinası
Taş kırma ve eleme tesisleri genel olarak inşaat ve maden sektöründe ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Maden ocaklarındaki cevherlerin işlenmesi,  yol ve asfalt yapımı, inşaat sektörü ve beton santralleri için taş kırma ve eleme tesislerine gereksinim duyulmaktadır. Kırma ve eleme tesislerinde kalker, kömür, kalsit, granit ve bazalt gibi birçok maden işlenerek, kullanım için hazır hale getirilir. Kırma ve eleme tesislerindeki tüm işlemler tek bir tesis altında yapılabilmektedir.  Bazı firmalar sadece kırma işlemleri ile ilgilendiğinden sadece taş kırma makinaları ile işlerini yürütmektedir.

Kırma ve eleme tesislerinde üretim, primer, sekonder ve tersiyer olmak üzere üç farklı şekilde yapılmaktadır. Bu üç tip kırma aşamalarının ardından istenilen boyuta getirilen malzemeler eleklerden geçirilerek kullanım için hazır hale getirilir. Primer kırıcılar kendi içinde çeneli kırıcı ve darbeli kırıcı olarak ikiye ayrılmaktadır. Primer çeneli kırıcılar, gövde, çene ve pitmandan oluşmaktadır. Malzemeyi sıkıştırarak kırma özelliğine sahiptir. Darbeli kırıcılar ise gövde, çarpma plakaları ve rotordan oluşmaktadır.

Kırma işlemlerini çarptırma ve sıkıştırma yoluyla yapmaktadır. Sekonder kırıcılar ise çeneli ve darbeli olarak ikiye ayrılır. Sekonder çeneli kırıcılar, primer çeneli kırıcılar gibi aynı özellikte çalışmaktadır. Tek farkı %25 oranında daha yüksek devir ile çalışmasıdır. Tersiyer kırıcılar ise ürün türü ve kapasitesine göre farklı seçeneklerle üretilen ve kullanılmaya başlanılan kırıcılardır. Merdaneli üretimler, iki tambur arası sıkıştırma yöntemiyle çalışmaktadır. Çekiçli kırıcıları ise, çarpma işlemiyle kırma gerçekleştirir.

Darbeli kırıcılar, ülkemizde en çok tercih edilen kırı türü olup, çarptırma özelliğiyle kaliteli malzeme üretimi gerçekleştirir. Konik kırıcılar ise ezme ve darbe etkisiyle çalışmaktadır.

Kırma yöntemleri çeşitlerine baktığımız zaman, firmaların kırımını yapacakları madenlere en uygun tesis ve kırıcıları kullanması son derece önemlidir. Yanlış yapılan tercihler neticesinde firmalar maddi kayıptan öteye gidememektedir. Firmaların öncelikle faaliyet gösterecekleri çevreyi iyi bilmeleri ve çalışmaları için gerekli olan tesis ve araçları doğru saptamaları gerekmektedir. Doğru tesis ve araçlar ile firmalar verimli bir çalışma ortaya koyabilir ve yüksek karlılık sağlayabilir.

Taş Kırma Makinası İmalatı

Firmamız üretimini yaptığı tüm tesislerde Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak hareket etmekte ve buna bağlı olarak imalatlarını yapmaktadır. Müşterilerine hem satış aşamasında hem de satış sonrası gösterdiği tüm ilgi ve destek neticesinde müşterilerin takdirini kazanmış olan firmamız, yüksek müşteri memnuniyetiyle sektörün en çok tercih edilen firması olmayı başarmıştır. Hem yurt içi hem de yurt dışındaki çalışmalarıyla yüksek ihracat rakamlarına ulaşmıştır. Firmamız satışlarını garanti kapsamında yapmakta ve müşterilerine güvence vermektedir. Gerekli durumlarda montaj, tamir, onarım, bakım ve yedek parça değişimi gibi işlemler içinde teknik destek ekini sürekli hazır tutan firmamız, acil durumlarda müşterilerinin çalışmalarının yarıda kalmasının önüne geçmektedir. Firmamızı ziyaret ederek taş kırma makinelerimiz ve tesislerimiz için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Taş Kırma Makinası
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir