Taş Kırma Eleme Tesisi Nedir ? Nerelerde Kullanılır ? 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Taş Kırma Eleme Tesisi Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

Taş Kırma Eleme Tesisi Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

Taş Kırma Eleme Tesisi  Nedir ?

Çeşitli alanlarda malzeme olarak kullanılması planlanan her çeşit taşın kullanıma hazır duruma getirilmesi için kullanılan Taş Kırma Eleme Tesisleri taşın özelliğine ve kullanılacak alana göre farklılıklar gösterir. Farklı özelliklere sahip unsurların (bazalt, kalker, granit, kireç taşı, dere taşı vb.) kullanımları için dönüştürülmesini sağlar.

Tek bir tesis içerisinde kırma, eleme, yıkama, depolama işlemleri  Taş Kırma Eleme Tesisleri dahilinde yapılır. Standart bir tesis için bir kırma makinesi, bir elek ve lüzumu halinde bir yıkama makinesi ile üretilen maddenin saklanıp nakli için özel alet-edavata ihtiyaç vardır. söz konusu makinelerin kolay nakli için konveyör bantlarına da gerek duyulmaktadır.

Tesisteki üretim aşamaları

İlk aşama “kırma” aşaması olup, primer (birincil), sekonder (ikincil) ve tersiyer (üçüncül), çekiçli ve darbeli “kırıcılar” ve bunların alt kırıcılarıyla sağlanır. Bunu takiben elde edilen malzeme titreşimli eleklerden geçirilir. Nihai olarak yol yapımı vb. durumlarda kullanılan büyük kayalardan, küçük taş, çakıl ve toz haline dönüşen malzeme sağlanır. Makinenin kalite seviyesi elde edilen ürün kalitesini doğrudan etkiler.

Tesisteki başlıca ekipmanlardan titreşimli besleyici bunker, tesisi sürekli taş/kaya ile beslemek için üretilir. Şantiye sahası büyüklüğü ve kapasitesine göre imalatı yapılır. Birbirine zıt hareket eden iki eksantrik ağırlık, malzemeyi ileri iter.

Tesiste ayrıca çeşitli kırıcılar (çeneli kırıcılar, hidrolik ayarlı darbeli kırıcılar, “kübikzer” darbeli kırıcılar, titreşimli elekler, primer darbeli kırıcılar, tersiyer kırıcılar, dik milli kırıcılar) bulunmaktadır. Diğer unsurlar ise kırma eleme tesisleri, kum eleme yıkama tesisleri, mobil kırma eleme tesisleri, kovalı yıkayıcılar ile helezon yıkayıcılardır.

En iyi tesis için…

Farklı ihtiyaçlara göre farklı Taş Kırma Eleme Tesisi çözümleri geliştirilmektedir. Örneğin kırma-eleme-temizleme gereksinimi ile sadece kırma işlemi gereksinimi aynı durumlar olmadığı için makineler de farklılık gösterebilir. Kırılmaya konu maddenin büyüklük ve sertliğine göre de farklı makineler vardır. Bu konuda önemli olan, birlikte çalışma talebi olan firmaların taleplerine göre makine ve Taş Kırma Eleme Tesisi hazırlığı ile kurulumudur. Avrupa standartlarına uygunluk kontrolü yapılması da gereklidir.

Taş Kırma Eleme Tesisi Nedir ? Nerelerde Kullanılır ?
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir