Single Shaft Nedir ? Single Shaft Nerelerde Kullanılır ? 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Single Shaft Nedir ?

Single Shaft Nedir ?

Twin Shaft mikserlere göre daha az kapasitede üretim sağlayan mikserler Single Shaft mikserlerdir. Single Shaft mikserler 60m3/s ile 120m3/s aralığındaki kapasitelerde işlem gerçekleştirir.

Single Shaft mikserler, müşteri talepleri doğrultusunda kapasitelerinde değişim yapılabilen mikserlerdir. İşlemlere göre kapasitelerinde artırma ve azalma yapılabilmektedir. Single Shaft mikserler, 2 motor ve redüktörden oluşmaktadır. Tek bmil karıştırıcı yardımı ile çalışmaktadır. Tahrik işlemlerini redüktörler yapmaktadır.

Single Shaft mikserlerin en önemli özelliklerinden bir tanesi, çalışma anında tahrik sistemindeki dişlilerde sorun ve arıza yaşanması halinde üretim durmamasıdır. Bu durumda üretim süreci devam ederek beton üretimi gerçekleştirilmeye devam edilir ancak kapasitelerde belirli miktarlarda düşme olabilir. Single Shaft mikserlerin boşaltma işlemleri pnömatik sistemle gerçekleşmektedir.

Bu özelliğiyle, betonların boşaltma işlemleri kolay bir şekilde yapılabimektedir. Single Shaft mikserlerin önemli yanlarından biri de yatak sayısının az olmasıdır. Bu özelliğiyle olası arıza ve sorunlar karşısında maliyet düşük miktarlarda olmaktadır. Temizlik problemi de üretim ve tasarımına bağlı olarak çok azdır. Ayrıca tahrik sisteminde aşınma oranı da düşüktür ve bu özelliğiyle yine firmaların maliyetlerinde düşürmede yardımcıdır.

Ayrıca Single Shaft mikserlerin yağlanma sistemi de otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Yatak ömürleri uzun sürelidir. Çok önemli ekonomik avantajları olan Single Shaft mikserler, firmamızca üretilerek satışa sunulmaktadır. Yüksek kapasitelerde beton üretimi yapmayan firmaların en çok tercih ettiği mikserlerden olan Single Shaft mikseri fiyatları için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

Single Shaft Nedir ?
Rate this post

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir