Blog Details

Mobil Beton Santrali Ne İşe Yarar ?

Mobil Beton Santrali Ne İşe Yarar ?

Beton santralleri, taş, kum, çimento gibi beton imalatı için ihtiyaç duyulan olan bileşenleri su ile karıştırarak hazır beton imalatı gerçekleştirmektedir. Beton santrallerinde ele geçirilen hazır beton, yol yapımı ve inşaat sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Beton santralleri, firmaların üretecekleri beton imalatı miktarı ve çalışma müddetlerine bağlı olarak değişik modellerde ve kapasitelerde üretilmektedir. Çalışmaların uzun müddet yapılacağı ve sabit bir alanda iş faaliyetlerinin yapılacağı alanlarda sabit beton santralleri kullanılırken, çalışma müddetinin kısa olduğu işler için mobil beton santrali kullanılmaktadır.

Firmaların sıkça seçenek ettiği ve kullandığı mobil beton santrali nedir? Sualinin yanıtını verecek olursak, mobil santraller, kısa süreli aralıklarla farklı iş alanlarında işlerini yürüten firmaların kullanarak hazır beton imalatı sağladığı santrallerdir. Bu santrallerin tercih edilmesindeki en ehemmiyetli özellikler kolay taşınabilme ve nakliye imkanının bulunmasıdır. Mobil santraller, tek bir tır ile kolaylıkla iş alanlarına nakil edilebilmektedir.

Heyetim işlemi de kısa süre içerisinde yapılabilmektedir. Otomasyon sisteminin olmasıyla yüksek kalitede beton imalatı gerçekleştiren bu santraller, sabit santrallerin tüm özelliklerini de taşımaktadır. Mobil beton santrallerinin yedek parça değişimi ve bakım işlemleri gibi acil ihtiyaçları da sistem yapısı gereği çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Portatif Beton Santrali olarak deyim edilen ve değişik iş alanlarında çalışmalarını yürüten firmaların en büyük yardımcısı olan mobil beton santralleri, firmamızda değişik kapasitelerde üretilmektedir. Firmaların imalat ihtiyaçlarına göre imalatlar yapılarak, firmaların hizmetine sunulmaktadır.

Mobil Beton Santrali Ne İşe Yarar ?
Rate this post

leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir