Kum Eleme Yıkama Tesisi Nedir ? Nerelerde Kullanılır ? 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Kum Eleme Yıkama Tesisi Nedir

Kum Eleme Yıkama Tesisi Nedir

Sadece sektöründekiler tarafından tanınan ve yeni çıkan makineleri de takip etmek zor olmasından dolayı kum eleme yıkama tesisi nedir gibi çelişkilerin yaşanması da mümkündür. Kum eleme tesisleri 250 ve 100 T/s kapasitelerden oluşmasından dolayı eğer istenirse müşterilerin taleplerine göre kum eleme tesisleri imal edilebilmektedir. Kum eleme tesisleri kirli kumu ve çakılı ayırarak kaliteli kum üretimi sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Maden sahalarında elde edilen kirli malzemeden saf kum ve diğer etkenler elde edilmekte olup kesintisiz hizmetler için gerekli stok miktarlarını ayarlamaya destek olmaktadır. Genel olarak yüksek performans, kolay ve basit tahrik sistemi, değiştirilebilir iç astarlar, kolay kurulum, en az arıza ve suya dayanıklı alaşımlar ile kaliteli hizmetler sunulduğunun kanıtları arasında yer almaktadır.

Kum sektöründe söz sahibi olabilmek için ilk olarak yatırım yükü ile tesis kurulması gerekmektedir. Bu sayede ülkemizde kentsel dönüşüm süreci ile başlayan inşaat sektörü de toplumumuza kazanç sağlayabilmektedir. O neden ile gerekli teknik donanım ve eğitimli personel ile büyük bir kum yıkama eleme tesisi kurularak toplumumuz da büyük oranlar da kazançlar elde edebilmektedir. Günümüz de oldukça fazla tercih edilen önemli yapı malzemeleri arasında yer alan kumun yüksek standartlarında kaliteli tesisler kurularak elde edilmesi de zorunlu olmaktadır. Ülkemizde bu alanda faaliyet gösteren firmalar da kum ihtiyacının giderilmesi için yoğun bir halde çalışılmaktadır.

Kumun kirlilik oranının en aza indirgemek için yıkanması gerekmektedir. Kum yıkayıcı makinalar da belirli işlemlerden geçmesi ve depolanması zor konvektörler yardımı ile depolanması gerekmektedir. Kumun yıkanma işlemleri yapılırken elekler de bulunan kaz yağı olarak hitap edilen duşlama sistemi ile malzemenin tamamına su temas etmektedir.

Kum Eleme Yıkama Tesisi Nedir
5 (100%) 1 vote

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir