Blog Details

Kum Eleme Yıkama Tesisi

Kum Eleme Yıkama Tesisi

Taş kırma ve eleme tesislerinde inşaat, beton ve asfalt yapımında kullanılmak üzere gerekli malzemelerin üretimi sağlanmaktadır. Genellikle granit, kalker, kireç taşı gibi birçok taş çeşidi kırılarak hazır hale getirilmektedir. Taş kırma ve eleme tesislerinde bütün üretim aşamaları yapılabilmektedir. Hem kırma işlemi, hem yıkama işlemi hem de eleme ve depolama işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. Kırılma işlemleri için her taş ve malzemenin boyutu aynı olmadığından dolayı farklı kırıcı türlerinin üretilmesine ihtiyaç duyulmuştur. Sekonder, primer ve tersiyer olarak isimlendirilen bu kırıcılar, taşların büyüklük ve küçüklüklerine göre farklı çalışma yöntemleriyle kırılmasını sağlamaktadır.

Tek bir çatı altında tüm işlemlerin yapılmasına olanak sunan bu tesisleri bazı firmalar tercih etmeyebiliyor. Bazı firmalar sadece kırma işlemleriyle ya da yıkama ve eleme faaliyetleriyle uğraştığından sadece bu tür işlemleri gerçekleştirmek için gerekli tesis elemanlarına ihtiyaç duymaktadır. Kırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından yıkama ve eleme aşamalarına geçilmektedir. Kum eleme yıkama tesisleri dere yataklarından elde edilen malzemeleri yabancı maddelerden ayrılmasını sağlamaktadır. Bu tesislerde yıkama helezonu, yıkama eleği ve bantlı besleyici gibi makineler kullanılmaktadır. Bazı durumlarda kırıcı desteği de yapılabilmektedir. Eleme tesislerinden geçen ve yıkaması yapılan malzemeler, birçok sektörde kullanılmak üzere hazır hale getirilmektedir.

Kum eleme tesisleri saatte 60 ile 300 ton arasında malzeme üretimini yapabilen kapasiteye sahiptir. Firmalar yapacakları iş faaliyetinin durumuna göre farklı kapasitelerdeki tesislerden satın alarak iş sürecine başlamaktadır. Kum eleme ve yıkama tesislerinde ilk işlem dere yataklarındaki malzemelerin elekten geçirilerek ayıklanma işlemidir. Malzemeler elekten geçirildikten sonra boyutlarına farklı sınıflandırmalara ayrılmaktadır.

Bu işlemin ardından yıkama işlemi yapılmakta ve malzemeler hazır bir duruma getirilmektedir. Basit bir iş görünse de bu tür işlerde kullanılacak tesislerin kalitesi ve dayanıklılığı çok önemlidir. Firmamızın üretimini gerçekleştirdiği tüm tesisler Avrupa Birliği standartları çerçevesinde üretildiğinden, yüksek kaliteye sahiptir. Ayrıca zorlu çalışma şartlarına karşı da yüksek dayanıklılığı ile işlerin aksamasının önüne geçmektedir. Tesislerimiz zorlu hava şartlarına karşı da dirençli bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Firmamız taş kırma yıkama ve eleme tesislerini kendisi üretmek ve satışa sunmaktadır. İmalat aşamasında mühendislerimiz, müşteri ihtiyaçlarına uygun tesislerin çizimlerini yaparak üretim bölümüne sunmaktadır. İşinde yüksek tecrübeye sahip mühendislerimizin çizimleri başarılı bir şekilde üretim aşamasında uygulanmakta ve yüksek verimlilik ve etkinlikte çalışan tesisler inşa edilmektedir. Firmamızın imalatını yaptığı ve satışa sunduğu tüm tesisler ve santraller garanti ve güvence altında sunulmaktadır.

Firmaların yaşayacakları olası problemler karşısında, firmamız teknik destek ekibini hazır tutmakta ve firmaların sorunlarını gidermesi için hizmet sağlamaktadır. Firmamız müşteri odaklı ve kaliteli hizmetiyle müşterilerin tercih noktası olmuştur. Firmamız bünyesindeki kum eleme yıkama tesisi fiyatları için firmamızı ziyaret etmeden alım yapmamanızı önerir, en kısa zamanda firmamızla iletişim kurmanızı tavsiye ederiz.

Kum Eleme Yıkama Tesisi
Rate this post

leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir