Blog Details

Kırma Eleme Tesisi Nedir ? Kırma Eleme Tesisi Nasıl Çalışır ?

Kırma Eleme Tesisi Nedir ? Kırma Eleme Tesisi Nasıl Çalışır ?

Kırma Eleme Tesisi Nedir

Kırma ve eleme tesisleri, farkı boyutlardaki ve özellikleri taşları işlemlerden geçirerek bir hayli sektörde kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan olan ham maddelerin imalatını gerçekleştiren tesislerdir. Bu tesislerde, taş ocaklarında ele geçirilen taşlar işlemlerden geçirilerek kullanım alanlarına ve özelliklerine göre sınıflara ayrılır.

Granit, kalker ve kireç taşı gibi değişik özelliklerdeki tüm taşlar işlemlerden geçirilerek kullanım için uygun hale getirilmektedir. Kırma ve eleme tesislerinin en önemli özelliği ve avantajı, kırma, eleme, yıkama ve depolama işlemlerinin tek bir kuruluş altında yapılabilmesidir.

Birbirinden değişik tüm bu işlemler için ayrı bir tesise ihtiyaç duyulmaması, vakit ve fiyat açısından karlılık ele geçirilmesini sağlamaktadır. Tesiste, kırma makineleri, elek, yıkama makinesi ve depolama için ihtiyaç duyulan olan makineler bulunmaktadır. Tüm kuruluş personellerine ihtiyaç duyan firmalar olduğu gibi yalnızca kırma, yıkama, eleme veya depolama gibi tek bir işlem gerçekleştiren firmalarda bulunmaktadır.

Bu firmaların ihtiyaçlarına uygun iş makinelerin imalatı de firmamızca yapılmaktadır. Kırma ve eleme tesisi satın alacak firmaların dikkat etmesi şart olan en ehemmiyetli şeylerden bir tanesi, satın alınacak olan iş makinelerinin yapılacak olan işlemlere uygun olmasıdır. Kırımı yapılacak olan tüm malzemelerin boyutları ve kırılma zorluğu aynı olmadığından dolayı, işlemlerden maksimum verim ele geçirilebilmesi için en uygun kırma ve eleme tesisi kullanılmalıdır. Firmamız, müşteri ihtiyaçlarını belirleyerek, iş faaliyetlerinde kullanması gereken tesisleri de müşterilerine önermekte, satış  gerçekleştirmektedir.

Kırma Eleme Tesisi Nedir ? Kırma Eleme Tesisi Nasıl Çalışır ?
5 (100%) 4 votes

leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir