Blog Details

Çeneli Kırıcı Nedir ?

Çeneli Kırıcı Nedir ?

Çeneli Kırıcı Ne Demek ?

Çeneli kırıcı , en sert malzemelerin kırılması sırasında kullanılmak için tasarlanan, dayanıklı ürünlerdir. 60, 90, 110’luk üç farklı kapasitede üretilen bu primer kırıcılar, sıkıştırma prensibi ile çalıştığı için en sert maddeleri bile rahatlıkla kırabilir. Yüksek performanslarının yanı sıra düşük bakım maliyetine de sahip olan bu ürünler, düşük bütçeli işletmelerin ilk tercihleri arasında yer alır.

Çeneli Kırıcı Avantajları :

  • Ayarlanabilir çene yapısıyla istenilen ürünü alabilme.
  • Birincil ve sekonder kırıcı olarak kullabilme imkanı.
  • Eksantrik mili dövme çelik olduğu için ömrü uzundur.
  • En sert ve aşındırıcı kaya parçalarını rahatlıkla kırabilme olanağı.
  • Yüksek kapasiteli ve uzun yıllar sorunsuzca çalışır.


Taş kırma
işlemlerinde kullanılan ve granit, bazalt ve dere malzemesi gibi kırılması güç taşları dahi kolaylıkla kırabilen çeneli kırıcılar, sektörde yaygın olarak kullanılan iş makineleri arasında bulunmaktadır.

Çeneli kırıcı, saatte 150 ile 900 ton arasında yüksek kapasitelerde taş kırma işlemi gerçekleştirebilmektedir. Çeneli kırıcıların en ehemmiyetli özelliklerinden birisi, çene ayarlamasının yapılabilmesiyle, arzulayan boyutlarda ve özellikte kırma işlemlerinin gerçekleştirilebilmesidir. Çeneli kırıcılar, ayrı olarak birincil ve sekonder kırıcı olarak da kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Çeneli kırıcılar, çelik dökümlere sahip olduğundan aşınmalara karşı dayanıklı bir şekilde üretilmiştir. Çeneli kırıcılar, uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Kırılması güç taş ve kaya parçalarını bile kolayca kırma özelliği gösteren çeneli kırıcılar, sektörde firmaların en çok seçenek ettiği kırıcılar arasında bulunmaktadır.

Firmamız çeneli kırıcı imalatlarında, insan sıhhatine ve tabiata zarar vermeyecek imalat standartlarıyla imalatlarını gerçekleştirmiştir. Avrupa Birliği Standartlarına uygun dokümanlarda imalatlarını gerçekleştiren firmamızın imalatları yurt içinde ve yurt dışında büyük alaka görmektedir. Yurt dışından bir çok ülkeye de çeneli kırıcı ihracatı yapan firmamız, yurt içinde sektörün en ehemmiyetli firması olmayı muvaffak olmuştur.

Firmamızın imalatı olan çeneli kırıcılar, değişik kapasitelerde üretilmektedir. Düşük ve yüksek kapasitelerde imalat gerçekleştirilen, imalatlarında kullanmak üzere ihtiyacı olan en ihtiyaç duyulan çeneli kırıcı modellerini firmamızdan tedarik edebilirler. Çeneli kırıcı modelleri, ekonomik ödeme şartları ve garanti dahilinde müşterilerin hizmetine sunulmakta ve olası problemler karşısında teknik destek sağlamaktadır.

Çeneli Kırıcı Nedir ?
5 (100%) 3 votes

leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir