Beton Santrali Nedir ? Nerelerde Kullanılır Ve Ne İşe Yarar 
Konkasör Tesisi - Beton Santrali İmalatı Ve Satışı.

Beton Santrali Nedir ?

Beton Santrali Nedir ?

Son zamanlarda inşaat ve yapı sektörlerinin yaşanan gelişmelerin neticesinde, sektör için ihtiyaç duyulan olan ham madde ihtiyacı da doğru orantılı olarak arttı. Yol yapımı, inşaat gibi sektörlerde daha yaygın olarak kullanılan hazır beton ihtiyacını karşılamak için beton santrallerine ihtiyaç duyuluyor.

Beton santrali nedir? Sualine yanıt arayacak olursak; beton santralleri, kum, çimento, taş gibi bileşenleri su ile birleştirilip, karıştırılma işleminin hemen peşinden beton imalatı sağlayan santrallerdir. Beton santralleri, imalatı gerçekleştirilen betonun transmikserlere doldurulması için de gereklidir. Beton santralleri, beton imalatını gerçekleştiren ve malzemelerinin karışımlarını yapan sistemlerden oluşmaktadır. Beton santralini oluşturan ekipmanlar, genel olarak çimento siloları, agrega kovası, beton çırpıcısı, besleme bandı, çırpıcı, agrega bunkeri ve agrega tartı bandıdır.

Beton santralleri, sabit ve mobil santraller olmak üzere iki değişik sisteme sahiptir. Sabit beton santralleri, belirli bir çalışma alanında, uzun vadeli olarak faaliyet gösterecek olan işletmeler tarafından seçenek edilmektedir. Bu santraller, uzun vadeli çalışmalar için firmalar tarafından en çok verim alınan tesistir. Mobil beton santralleri ise, belirli bir çalışma alanında faaliyet göstermeyen ve daimi gezici bir yapıda değişik alanlarda çalışmalar yapan işletmeler tarafından tercih edilen beton santrali tipidir. Bu santraller, kolay kurulabilme özelliği ve tek bir tır ile taşınma işlemlerinin yapılabilmesiyle firmalar için oldukça kolaylık sağlayan bir santraldir. Firmaların hazır beton imalatı gerçekleştirmek üzere kullanılması şart olan tüm beton santrali tipleri firmamızca üretilmekte ve garantili bir biçimde satışa sunulmaktadır.

Fabo Makina olarak 2003 yılından itibaren beton santrali sektöründe hizmet vermekteyiz.

  • Beton Santrali 3 ana kategoriden oluşmaktadır.
  1. Sabit Beton Santrali
  2. Mobil Beton Santrali
  3. Kompakt Beton Santrali 

olarak oluşmaktadır.

Sabit Beton Santrali : Sabit Beton Santralleri şantiye sahası alanında kurulumu gerçekleşmekte olup mobil beton santrali ve kompak beton santraline nazaran maliyeti daha yüksek bir yatırımdır.Sabit beton santralleri genellikle sürekliliği olan ve taşıma ihtiyacı duyulmayan şantiyelerde kullanılmaktadır.

Mobil Beton Santrali : Mobil Beton Santralleri 2 veya 3 dingil yardımıyla tek bir çekici ile taşınabilmekte olup montajı’da 1 gün gibi kısa bir sürede devreye alınabilme özelliği taşımaktadır.Şantiye sahasındaki alt yapı maliyetini minimum seviyeye düşürmektedir.Tek Tır ile taşınabilme özelliği sayesinde tüm Dünya ülkelerinde en çok rehavet gören ürünümüzdür.

Kompak Beton Santrali : Kompak Beton Santrali düşük maliyeti ve tek bir konteynera sığabilmesi açısından yurt dışındaki müşterilerimizin nakliye bedelini düşürmek amaçlı tercih ettiği ürünümüzdür.Kompak Beton Santrali alt yapı ve nakliye maliyetini minimize etmesi açısından genellikle Afrika ve Türkiye Cumhuriyetlerinde tercih edilmektedir.

Beton Santrali Nedir ?
5 (100%) 2 votes

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir