Blog Details

Beton Santrali İmalatı

Beton Santrali İmalatı

Beton santralleri, hazır beton üretimi gerçekleştirme amacıyla kum, çakış ve taş gibi bileşenleri çimento ve su ile beraber karıştırılarak kullanım için hazır hale getirilmesini sağlar. Beton santrallerinde kullanım için hazır hale getirilen hazır betonlar, transmikserlere doldurulur ve birçok iş alanında kullanılmak üzere uygun bir hal alır. Klasik bir beton santralinde, beton mikseri, agrega kovası, çimento silosu, besleme bandı, agrega tartı bandı ve agrega bandı gibi ekipmanlar bulunur. Kullanım için uygun halde bulunan hazır beton, yaygın olarak yol yapımında ve inşaat sektöründe kullanılmaktadır. İhtiyaca göre farklı işlemlerde de kullanılmaktadır.

Beton santrallerinde otomasyon sistemi kullanıldığından dolayı, oluşturulan betonlar yüksek kaliteye sahiptir. Elde edilen betonun yüksek kalitesi, kullanılan sektörde yapılan yol ve yapılarında dayanıklı ve güçlü olmasını sağlamaktadır. Firmamız, sektörde önemli bir yer edinmiş ve hazır beton ihtiyacını karşılamak üzere beton santrali imalatı yapmaktadır.  En çok tercih edilen beton santrali imalatçıları arasında olan firmamız, müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun santrali saptar ve buna bağlı olarak üretimlerini gerçekleştirir. Yanlış santral seçimleri ve düşük kapasitelerde verimsiz olarak çalışan santraller firmaların beklentilerinin altında kalır ve maddi kayıplara neden olur. Firmamız, santral seçimi aşamasında müşterilere gerekli desteği vermekte ve tavsiyelerini bildirmektedir.

Santral seçiminde dikkat edilecek ilk noktalardan biri, santralin kullanılacağı işin süresidir. Belli bir alanda ve uzun bir süre bir iş faaliyeti gösterileceği durumlarda firmalar sabit beton santrallerini tercih etmelidir. Sabit beton santralleri, sabit alanlarda etkin ve verimli performans gösteren ve yüksek kapasiteye sahip olan santrallerdir. Uzun süreli bir iş faaliyeti gösterilmeyecek ve farklı alanlarda işler yapılacaksa eğer, sabit beton santralinin seçimi firmaları büyük maddi ve manevi zararlara uğratabilir.

Değişken iş sahaları için en uygun olan santral, mobil beton santralleridir. Mobil beton santrallerinin en önemli özelliği, kolay kurulabilmesi ve kolaylıkla nakliyesinin yapılabilmesidir. Farklı iş sahalarına kolaylıkla kurulabilen ve hemen işe başlayabilme özelliği bulunan bu santraller değişken iş sahalarının vazgeçilmez santralleridir.

Çalışma sahalarında önemli olan bir kriterde, sahanın genişlik ve darlık durumudur. Dar alana sahip çalışma sahalarında, kurulumun ve iş faaliyetinin rahat gerçekleşebilmesi için kompakt beton santralleri üretilmektedir. Bu santraller dar alanlarda başarıyla çalışabilen ve yüksek performans gösteren santrallerdir.

Dar alanda çalışma yapacak firmaların tercihi bu yönde olmalı ve yanlış bir santral tercihi yapmamalıdır. Dar alan geniş alan kaplayan santrallerin tercihi, kurulum ve çalışma anlamında büyük zorluklar yaşatabileceğinden, zaman ve maddi kayıplara yol açmaktadır. Firmamız, santral ihtiyacı olan firmaların, çalışma alanlarına bu noktada büyük önem göstererek, yanlış bir seçim yapmamaları konusunda detaylı bilgi vermektedir. Firmamızın yüksek performans ile çalışan beton santrallerini görmek ve bilgi almak için firmamızı ziyaret edebilir veya telefonla arayabilirsiniz.

Beton Santrali İmalatı
Rate this post

leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir