Tersiyer Kırıcı Nedir ? Tersiyer Kırıcı Nerelerde Kullanılır ? 

Tersiyer Kırıcı Nedir ?

Tersiyer Kırıcı Nedir ?

Kırma ve eleme tesislerinde faaliyetlerine başlayan ya da başlamak isteyen firmalar öncelikle tesisler hakkında detaylı bir bilgi edinmek zorundadır. Kırma ve eleme tesislerinde, adından anlaşılacağı üzere taş ocaklarında ve madenlerden elde edilen taş ve kaya parçaları kırma ve eleme işlemlerinden geçmektedir. Elde edilen malzemeler yıkama işlemi ile birlikte depolanmakta ve kullanıma hazır hale getirilmektedir. Elde edilen malzemeler inşaat yapımı ve yol yapım çalışmaları gibi alanlarda kullanılmaktadır. Çalışmalarda granit, bazalt, kireç taşı ve daha birçok birbirinden farklı özellikteki taş ve kaya parçaları kırma işleminden geçmektedir. Her malzemeyi kırmak içinde aynı kırıcı yeterli olmamaktadır. Doğru malzemeyi doğru kırıcılar yardımı ile kırmak gerekmektedir.

Tersiyer Kırıcı Ne Demek

Kırma eleme tesislerinde özellikle çok ufak boyutlarda kum tanesi ebadında üretim yapabilmek için tersiyer kırıcılara ihtiyaç duyulmaktadır. Tersiyer kırıcı nedir? Diye soracak olursanız eğer, tersiyer kırıcılar, üçüncül olarak kırma işlemlerinde kullanılan ve en ufak boyutlarda malzeme üreten kırıcıdır. Kum makinesi olarak da bilinen tersiyer kırıcılar, farklı özelliklerde ve kapasitelerde üretilerek hizmete sunulmaktadır. Tersiyer kırıcılar, sabit ve mobil olarak üretilmekte hem sabit kırma ve eleme tesislerinde hem de mobil kırma ve eleme tesislerinde kullanılmaktadır. Farklı kapasitelerde üretilen tersiyer kırıcılara üretim kapasiteniz ne olursa olsun sahip olabilirsiniz. Tersiyer kırıcılar genellikle saatte 50 ton kırma işleminden 350 tona kadar işlem yapabilen kapasitede üretilmektedir. Düşük ve orta bütçeye sahip firmalar 200 tona kadar üretim yapabilen kırıcıları tercih ederken, yüksek kapasitede üretim yapan firmalar ise 350-400 ton saatte üretim gerçekleştiren kırıcılara ihtiyaç duymaktadır. Firmamız, her firmanın çalışma prensiplerine ve hedeflerine uygun olarak özel olarak da kırıcı imalatı yapmaktadır.

Firmamız, tersiyer kırıcı imalatını büyük bir özen ve titizlikle yapmakta ve kırıcıların kalite ve performansına büyük önem vermektedir.  Üretimi yapılan tersiyer kırıcılar, en zorlu çalışma koşulları ve mevsimsel şartlarda çalışmaların asla yarıda kalmasına neden olmadan, yüksek performans ile çalışmaktadır. Oldukça dayanıklı olarak üretilen tersiyer kırıcılarımız kullanım ömrü olarak da oldukça yüksek bir kullanıma sahiptir. Uzun vadede hiçbir sorun oluşturmadan çalışan kırıcılarımızda herhangi bir bakım veya onarım ihtiyacı olduğunda firmamız teknik ekibin yönlendirmekte ve yardımcı olmaktadır. Ayrıca tüm kırıcı satışlarımız garanti güvencesi ile piyasaya sunulmaktadır. Firmamızdan, tersiyer kırıcılar hakkında daha detaylı bilgi almak ve fiyatlarını öğrenmek için firmamızı telefonla arayarak ya da yerinde ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Benzer Konular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir